4.9622641509434 1 1 1 1 1 (53 Votes)

Хімічний аналіз води зі свердловини і водопроводу в Києві та Київській області

Рекомендований перелік показників
в залежності від походження води

Аналіз водопровідної води
Аналіз води з каптажних джерел (колодязі, свердловини, водозабірні споруди)
Аналіз фасованої води, з пунктів і бюветів
Аналіз фізіологічної повноцінності мінерального складу питної води

Аналіз води

Говорити про те, яку якість має вода, а також, чи відповідає вона встановленим загальним нормам можна  лише після повного бактеріологічного та хімічного аналізу води.

Такий аналіз води дасть можливість по ряду мікробіологічних і хімічних показників визначити наступні аспекти:

  • Наявність іржі, піску та різних домішок у воді;
  • Присутність марганцю та розчинного заліза;
  • Високий рівень жорсткості води;
  • Наявність неправильного кольору, неприємного присмаку або запаху;
  • Біологічну забрудненість.

Як у багатьох містах по всьому світу, так власне і у Києві, жодна людина не зможе в домашніх умовах самостійно без будь-яких допоміжних засобів правильно визначити рівень чистоти у водопровідній трубі, ґрунтуючись при цьому тільки на відгуки з боку сусідів або на власних відчуттях.

 Замовити аналіз

 Аналіз води Базовий
14 показників
Стандарт 
19 показників
Повний 
30 показників
Фізіологія
7 показників
Макробіологія 
3 показники
Вартість 412 грн. 700 грн. 1304 грн. 326 грн. 450 грн.
Мікробіологічні показники
Гетеротрофні мікроорганізми × × × ×
Коліформні бактерії × × × ×
Ентеробактерії × × × ×
Органолептичні показники
Запах при t 20°С. та при t 60°С  ×  ×
Забарвленість  ×  ×
Каламутність  ×  ×
Фізико-хімічні показники
а) неорганічні компоненти:          
Водневий показник  × × 
Залізо загальне  ×  ×
Загальна жорсткість  ×
Загальна лужність  ×  × ×  × 
Йод × ×  ×
Кальцій × × 
Калій ×   × ×   ×
Магній ×  ×
Мідь ×  ×  ×
Поліфосфати (за PO43-) ×  ×  ×
Цинк ×  ×  ×
Марганець ×  × × 
Сульфати  × × 
Силікати × ×  ×  ×
Хлориди  ×  ×
Кисень ×  × × 
рН (кислотність) × × ×  × × 
б) органічні компоненти:          
Нафтопродукти × ×  ×  ×
Поверхнево активні речовини аніонні × ×  ×  ×
Санітарно-токсикологічні показники
а) неорганічні компоненти:          
Алюміній × × ×  × 
Амоній × × 
Нітрати (по NO3-) × × 
Нітрити ×  × 
Срібло × × ×  × 
Озон залишковий × × × × × 
Кобальт × × ×  ×
Нікель × × ×  × 
Хром загальний × × ×  ×
Кремній × × ×  × × 
Фториди × 
б) органічні компоненти:          
Формальдегід × × × × 
в) інтегральний показник:          
Перманганантна окиснюваність ×  × 
Вартість 412 грн. 700 грн. 1304 грн. 326 грн. 450 грн.

 Замовити аналіз

Схожі матеріали:

Види можливих забруднень води

Згідно з офіційними даними, які були надані ВООЗ вода в своєму складі містить в загальній кількості тринадцять тисяч токсичних елементів, а як відомо, вісімдесят відсотків від усіх захворювань передається саме через воду. Щороку на планеті помирають від них двадцять п'ять мільйонів чоловік.

Забруднення вод прісного типу являє собою потрапляння у води озер, річок та підземних найрізноманітніших забруднювачів. Їх потрапляння відбувається в результаті відсутності регулярного видалення всіляких речовин шкідливого типу і не проведення встановлених заходів з її очищення.

У більшій кількості випадків, забруднення саме прісних вод з різних причин залишається непомітним, адже шкідливі речовини і багато іншого швидко розчиняються у воді. Важливо, що є і виключення, а саме: неочищені стоки, нафтопродукти, які плавають на поверхні продуктів нафти. Існує кілька забруднювачів, які мають природне походження. Через численні хімічні реакції в системі прісних вод потрапляють сполуки алюмінію, які знаходяться в землі. З ґрунту лугів паводки постійно вимивають з'єднання магнію, які наносять дуже великої шкоди рибним запасам.

Проте, обсяги забруднюючих речовин природного походження просто незначні в порівнянні з тими, які виробляє людина. У водні басейни щороку потрапляють тисячі і навіть десятки тисяч хімічних речовин разом з хімічними сполуками з абсолютно непередбачуваними діями. Всесвітній аналіз якості питної води наочно демонструє, що у світові океани і моря потрапляє до дванадцяти мільйонів тон справжньою нафти! На підвищення у воді концентрації різних важких металів впливають  кислотні дощі. Вони можуть розчиняти мінерали в ґрунті, а це призводить до зростання вмісту відсотка іонів важких металів у воді. Що стосується радіоактивних відходів, то вони потрапляють в кругообіг води безпосередньо з атомних електростанцій.

Таким чином можна зробити висновок, що саме цивілізація принесла найбільш основні джерела по забрудненню водних світових ресурсів. Найбільшою мірою поверхневі води забруднені фенолами, продуктами нафти, речовинами органічного типу, які дуже легко окислюються, а також, нітритним і амонійним азотом, сполуками металів і багатьма іншими, хімічний аналіз питної води.


Домішки у воді можна поділити залежно від їх розмірів на три групи:

До першої групи належать тільки ті речовини, які цілком і повністю розчиняються. Вони зосереджені у воді у вигляді іонів і окремих молекул, їх розміри набагато менше атома. Таку воду за зовнішнім виглядом не можна відрізнити від тієї, яка позбавлена ​​будь-яких домішок і є абсолютно чистою. Для того щоб встановити наявність у воді таких речовин потрібно провести хімічний аналіз води.

У другу групу входять домішки, які утворюють так звані колоїдні системи з водою. Мікроскопічні частинки таких домішок складаються з цілих конгломератів мільйонів бактерій. В такому стані у воді можуть знаходитися віруси, а також речовини, що мають мінеральне та органічне походження.

Остання третя група домішок утворює суспензії. До них відносяться частинки глини, піску, бактерії і продукти природного життєдіяльності численних живих організмів. Вони осідають при відтаванні на дно посудини.

Слід зазначити, що операції з очищення води на водопровідній станції дають можливість видалити повністю другу і третю групи.

Системи по очищенню води вельми неефективні в питаннях ліквідації хімічних сполук, важких металів, фенолів і багато чого іншого. Експерти з ВООЗ одноголосно стверджують, що можна було уникнути неймовірно великої кількості смертей і врятувати мільярди життів, давши населенню всього лише чисту питну воду.

Забруднення води на мікробіологічному рівні відбувається як наслідок скидання неочищених стічних вод у різні водні джерела. Проблема нормальної якості води гостро стоїть в сільській місцевості, де практично дев'яносто відсотків жителів сіл по всьому світу користуються, як для купання, і пиття, так і приготування їжі - вже забруднену воду, хімічний аналіз якості питної води.

Враховуючи вищевикладене з'являється питання, яку саме воду можна назвати фізіологічно і біологічно повноцінною. З одного боку концентрація будь-яких хімічних компонентів в такій воді ні в якому разі не повинна навіть мінімально перевищувати гранично-допустимі і офіційно встановлені норми. Ну, а з іншого боку, є нижній поріг з безпеки для цілого ряду хімічних сполук.


Як слід вибирати воду для правильного аналізу якості води?

Взяття проб на хімічний аналіз води з свердловин або ж на стандартний аналіз водопровідної води являє собою дуже і дуже відповідальну процедуру. Якщо зробити щось неправильно, то результат буде навіть більше, ніж не точним. Щоб провести правильний хімічний аналіз потрібно півтора літра води. В якості ємності для подальшої доставки води використовуйте пластикову або скляну тару. Посуд не повинен мати ніяких сторонніх запахів і бути абсолютно чистим. Важливо дотримуватися кількох правил:

  • Перед набором вода повинна стікати з крана не менше десяти хвилин;
  • Воду набирайте тонким струменем по стінці ємності щоб уникнути навіть мінімального бурління;
  • Не можна допускати утворення повітряної пробки, тому варто набирати воду під самій край тари;
  • Доставити воду до лабораторії якомога швидше.


Фахівці Судової незалежної експертизи України проведуть професійне і об'єктивне хімічне дослідження питної води, яке дасть можливість точно встановити її якість.


Законодавство: