5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

chlorineХлор є отруйним, зеленувато-жовтим газом з характерним запахом. Це дуже корозійна, небезпечна хімічна речовина. Зазвичай в поєднанні з іншими хімічними речовинами, він використовується для дезінфекції води, очищення металів, відбілювача деревної маси та інших хімічних речовин.

Цей елемент є частиною солей, що утворюють ряди галогену. Хлор витягується з хлоридів шляхом окислення та електролізу.

Хлор легко поєднується з розчиненими у воді хімічними речовинами, мікроорганізмами, рослинним матеріалом, смаками, запахами та кольорами. Ці компоненти «споживають» хлор та використовуються в системі очистки води. Важливо додати достатню кількість хлору у воду, щоб забезпечити залишкову дезінфекцію.

Хлор також широко застосовується у виробництві безлічі товарів і виробів безпосередньо або опосередковано, тобто в виробництві паперових виробів, антисептиків, барвників, харчових продуктів, інсектицидів, фарб, нафтопродуктів, пластмас, лікарських засобів, текстилю, розчинників та багатьох інших споживчих товарів. Він використовується для знищення бактерій та інших мікробів для поставки питної води.

Два з найбільш відомих сполук хлору — хлорид натрію (NaCl) та хлорид водню (HCl). Хлорид натрію, широко відомий як кухонна сіль, використовується для приготування їжі та в деяких промислових процесах. Хлорид водню, при змішуванні з водою (H2O), утворює соляну кислоту. Інші сполуки хлору включають: хлороформ (CHCl3), чотирихлористий вуглець (CCl 4), хлорид калію (KCl), хлорид літію (LiCl), хлорид магнію (MgCl 2) та діоксид хлору (ClO2).

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Хлор є дуже небезпечним матеріалом. Рідкий хлор подразнює шкіру, а газоподібний хлор — слизові оболонки. При концентрації газу 3,5 частин на мільйон його можна виявити за запахом, а при концентрації 1000 частин на мільйон наслідки можуть бути фатальними після кількох глибоких вдихів.

Коли до води додають хлор, частина хлору спочатку реагує з неорганічними та органічними матеріалами та металами у воді та не доступна для дезінфекції (це називається потребою у воді на хлор). Загальний вміст хлору далі поділяється на:

- комбінований хлор, тобто кількість хлору, що реагує з неорганічними сполуками (нітратами тощо) та органічними азотмісткими молекулами для створення слабких дезінфікуючих засобів;

- вільний хлор, який є залишковим хлором та доступним для інактивації хвороботворних організмів; це міра питної води. Таким чином, загальний хлор дорівнює сумі з'єднань хлору та вимірів вільного хлору.

Якщо використовувати повністю чисту воду без забруднень, то потреба в хлорі буде нульовою, оскільки не буде присутніх неорганічних або органічних речовин, комбінований хлор не буде присутній. Таким чином, концентрація вільного хлору буде дорівнювати концентрації спочатку доданого хлору. У природних водах, особливо поверхневих водних ресурсів, таких як річки, органічний матеріал буде вимагати хлор, а неорганічні сполуки, такі як нітрати, утворюють комбінований хлор. Тобто концентрація вільного хлору буде меншою, ніж спочатку додана концентрація хлору.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?

Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?

Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Хлор вбиває збудників, таких як бактерії та віруси, розбиваючи хімічні зв'язки в їх молекулах. Дезінфікуючі засоби, які використовуються для цієї мети, складаються зі сполук хлору, які можуть обмінюватися атомами інших речовин, такими як ферменти в бактеріях та інших клітинах. Коли ферменти стикаються з хлором, один або декілька атомів водню в молекулі заміщуються на хлор. Це змушує всю молекулу змінити форму або розпастися. Коли ферменти не функціонують належним чином, клітина або бактерія вмирає.

Основна ідея додавання хлору до нашої води полягає в тому, щоб її дезінфікувати. Це робиться для боротьби з брудною водою, яка стає великою проблемою.

Тригалометани (TГM) — це токсини, що утворюються, коли хлор у водопостачанні реагує з іншими природними елементами. Велика проблема полягає в тому, що ці ТГМ входять в наше тіло, коли ми п'ємо хлоровану воду. Широкий спектр проблем зі здоров'ям пов'язаний з TГM, починаючи від астми та екземи, до раку та серцевих захворювань.

Існує багато рішень, доступних для очищення питної води. Навіть проста система вугільного фільтра дозволяє видалити хлор з питної води.

Популярні матеріали: