5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (13 Votes)

8u

 ОСНОВНІ НАПРЯМКИ
автотехнічної експертизи

Визначення швидкості авто
Експертиза обставин ДТП
Дослідження деталей ТЗ (причини поломки)

 
Дорожньо-транспортні пригоди, не є рідкістю на наших дорогах. На превеликий жаль, в них потрапляють не тільки початківці, але й досвідчені водії. Це викликано багатьма факторами, починаючи від недотримання правил дорожнього руху і закінчуючи низькою якістю доріг. У кожному випадку, винні особи підлягають відповідальності (матеріальній, адміністративній чи кримінальній). Це залежить від тяжкості наслідків. Тому, визначення обставин ДТП і виявлення винуватців є основною вимогою при розгляді справ цієї категорії.
 
Визначити вину учасників, а так само причинно наслідковий зв'язок між їх діями і настанням ДТП допоможе експертиза з визначення обставин ДТП (автотехнічна експертиза). Залежно від ситуації, вона може бути призначена за постановою слідчих органів, суду, або при зверненні осіб до експертної установи, в приватному порядку.

Коли потрібно проводити?

1) Якщо не згодні з рішенням щодо встановлених в загальному порядку винуватців та обставин ДТП

2) В інших випадках, коли необхідно встановити об 'єктивну причину виникнення ДТП.

Хто проводить дане дослідження

Експерти Судової незалежної експертизи України, які проводять автотехнічну експертизу мають свідоцтва Міністерства юстиції України про присвоєння кваліфікації судового експерта та внесені до єдиного реєстру атестованих судових експертів. Проведення судових експертиз та експертних досліджень виконується згідно з чинним законодавством України та нормативно-правовими актами Міністерства юстиції. Окрім судового експерта для проведення даного виду дослідження можуть залучатись фахівці інших галузей знань (наприклад фахівці з комп`ютерного моделювання обставин ДТП, або визначення швидкості  по відео).

Який документ буде отриманий за результатом проведення?

Надається висновок експертного автотехнічного дослідження або висновок експерта (якщо проводилася судова експертиза). При проведенні судової експертизи так само враховуються вимоги процесуального законодавства щодо підпису про кримінальну відповідальность і зазначення інформації про судове провадження.

Який порядок проведення, як замовити?

Для експертного дослідження та судової експертизи (за заявою учасника судової справи):

1) Направити нам письмові пояснення та документи щодо ситуації, в якій виникла необхідність провести дослідження.
2) Отримати від нас підтвердження можливості провести дослідження у вашій ситуаціїї, інформацію про вартість експертизи та можливі строки її проведення.
3) У разі згоди на умови проведення отримати пакет документів для замовлення дослідження.
4) Підписати заяву, договір, здійснити оплату в повному обсязі (в офісі або віддалено).
5) Після підготовки висновку отримати результат дослідження.

Для судової експертизи (призначеної судом)

1) Направити нам письмові пояснення та документи щодо ситуації, в якій виникла необхідність провести дослідження.
2) Отримати від нас підтвердження можливості провести судової експертизи у вашій ситуаціїї, інформацію про вартість експертизи та можливі строки її проведення.
3) Подати до суду клопотання про призначення експертизи.
4) Отримати ухвалу суду про призначення автотехнічної експертизи експертам нашої організації.
5) Після надходження матеріалів до нас, отримати рахунок для оплати дослідження і здійснити оплату в повному обсязі.
6) Після підготовки висновку результат дослідження буде відправлено в суд, де ви з ним зможете ознайомитися.

Які документи (інформація) потрібні для замовлення?

Перелік документів по даному виду дослідження формується індивідуально для кожного випадку.

Для початку необхідно надати:

- опис ситуації, в якій виникла необхідність провести експертизу;
- схему ДТП;
- пояснення учасників ДТП, а також свідків (якщо були);
- фото пошкоджених авто;
- фото з місця ДТП;
- відеозаписи (якщо є);
- попередні експертизи (якщо проводились);

Про інші документи (інформацію) ми повідомимо вас додатково в процесі розгляду вашого звернення.

Чи можна провести експертизу без огляду автомобіля?

Дослідження обставин ДТП у більшості випадків проводиться без огляду транспортних засобів. Проте бувають випадку коли це необхідно. Детальну інформацію з цього приводу можна отримати про розгляді конкретного звернення з урахуванням обставин вашої ситуації. 

Де проводити огляд автомобіля?

Детальну інформацію з цього приводу можна отримати про розгляді конкретного звернення з урахуванням обставин вашої ситуації.

Які питання можна поставити під час подання клопотання в суд?

1.Чи технічно спроможні пояснення водія автомобіля _______________?

2. Як повинен був діяти в даній дорожній ситуації, з технічної точки зору, водій автомобіля ___________________?

3.Чи мав водій автомобіля ___________________ технічну можливість уникнути даної ДТП?

4.Чи вбачаються, з технічної точки зору, невідповідності по дотриманню вимог ПДР України у водія автомобіля ___________________, які перебувають  в причинному наслідковому зв’язку з настанням даної ДТП ?

5. Яка причина даної ДТП?

Конкретні питання, що можуть бути поставлені на вирашення експерту у вашій ситуації, будуть запропоновані в процесі розгляду вашого звернення.

ЯІ 5408 Е п?

Термін проведення:

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13 розділу І "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5.

Орієнтовний термін проведення становить:

  • судова експертиза - до 30 днів;
  • експертне дослідження - до 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціаліствов.

Детальніше

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається індивідуально після ознайомлення з наданою інформацією з урахуванням конкретних обставин вашої ситуації. В т.ч. кількості поставлених питань та особливостей дослідження.

Мінімальна вартість даного виду дослідження- від 8000 грн.

Способи оплати:

  • готівкою в будь-якому банку України або в нашому відділенні у м. Київ (з видачею підтверджувального документа);
  • безготівковим переказом з рахунку юридичної або фізичної особи;
  • онлайн на нашому сайті банківською карткою Visa та / або MasterCard (сервіс LiqPay);
  • у розстрочку за програмою «Оплата Частинами» бал «Миттєва розстрочка» від Приватбанку.

Детальніше 

Приклади проведення:

  • Водій був не згоден із протоколом за скоєння ДТП. Він звернувся до нас, надав необхідні документи. Результат: Було встановлено, що водій не мав технічної можливості уникнути даної ДТП. Результати проведеного експертного дослідження були застосовані в суді при встановленні винуваться ДТП.  Вартість в даному випадку становила: 8000 грн. Сроки прведення: 5 днів.

  • До виконання експертам нашої установи надійшла ухвала суду про призначення комплексної автотехнічної, автотоварознавчої експертизи. На вирішення експерту були поставлені комплекс питань щодо відповідності дій кожного з водіїв вимогам ПДР. Питання в частині автотоварознавчої експертизи стосувалось визначення розміру матеріальних збитків завданих внаслідок пошкодження одного з автомобілів. Ситуація ускладнювалась великою кількістю учасників ДТП, між якими потрібно було розмежувати відповідальність. В процесі дослідження кожен з експертів відповів на свою частину питань після чого було складено спільний висновок за результатами проведеня комплексної експертизи. Результат: Було встановлено, дії якого з водіїв знаходились в причинно-наслідковому зв'язку із настянням ДТП. Визначено розмір матеріального збитку завданого в наслідок пошкодження обного із автомобілів. Вартість в даному випадку становила: 25000 грн. Сроки прведення: 40 днів.

  • Водій був не згоден із протоколом за скоєння ДТП. Він звернувся до нас, надав необхідні документи. Серед наданої інформації був присутній відеозапис з камери відеореєстратора. В процесі відповіді на стандартний комплекс питань щодо щодо відповідності дій кожного з водіїв вимогам ПДР, експертом також було проаналізовано наданий відеозапис та визначено швидкість одного з автомобілів - учасників ДТП. Отриманий результат по швидкості надав змогу стверджувати, що дії саме цього водія не відповідали вимогам ПДР та були у причиннонаслідковому зв'язку із настанням ДТП. Результат: Було встановлено, дії якого з водіїв знаходились в причинно-наслідковому зв'язку із настянням ДТПВартість в даному випадку становила: 16000 грн.Сроки прведення: 25 днів.
 

Схожі матеріали:

Фотогалерея:


Отримати консультацію щодо проведення дослідження обставин ДТП (автотехнічної експертизи) ви можете по телефону, відправивши запит на електронну пошту або особисто в наших регіональних відділеннях (прийом громадян здійснюється за попереднім записом).


Автотехническое исследование наличия технической возможности избежать ДТП


 Автотехническое исследование наличия технической возможности избежать ДТП
Автотехническое исследование наличия технической возможности избежать ДТП
 Автотехническое исследование причин поломки транспортных средств
Автотехническое исследование причин поломки транспортных средств
 

Корисна інформація: