3.6666666666667 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)

pH of the soilРівень рН ґрунту або ґрунтова реакція є показником кислотності або лужності ґрунту, вимірюється в одиницях рН. pН ґрунту визначається як негативний логарифм концентрації іонів водню. Масштаб рН іде від 0 до 14 з рН 7 як нейтральна точка. Оскільки кількість іонів водню в ґрунті підвищує рівень рН ґрунту, то він стає більш кислотним. З рН 7 до 0 ґрунт все частіше кислий та від 7 до 14 ґрунт стає більш лужним.

Вимірювання pH ґрунту в Судовій незалежній експертизі України

РН ґрунту дає різні підказки про властивості ґрунту та легко визначається. Найточніший метод визначення рН ґрунту — pH-метр. Другий спосіб, який є простим та легким, але менш точним, ніж використання рН-метра, полягає у використанні деяких показників або барвників.

Багато барвників змінюють колір зі збільшенням чи зменшенням рН, що дозволяє оцінити рН ґрунту. При вимірюванні рН на ґрунті проба насичується барвником упродовж декількох хвилин, а колір спостерігається. Цей метод досить точний для більшості цілей.

Існує велика зміна рН ґрунту від одного місця на газоні до іншого. Щоб визначити середній рН газону, необхідно зібрати ґрунт з декількох місць та об'єднати в один зразок. З правильною методикою забору ґрунтів для проведення дослідження можна ознайомитись тут: Як правильно відібрати проби ґрунту для аналізу?

pH впливає на живильні речовини, мінерали та ріст

Ефект рН ґрунту впливає на розчинність мінералів або поживних речовин. 14 з 70 основних рослинних живильних речовин отримуються із ґрунту. Перед тим, як живильна речовина може використовуватися рослинами, вона повинна бути розчинена в ґрунтовому розчині. Більшість мінералів та поживних речовин більш розчинні або доступні в кислих ґрунтах, ніж у нейтральних або слабокислих ґрунтах.

Фосфор практично не розчиняється в ґрунті, але найбільш доступний у ґрунті з діапазоном рН у центрі близько 6,5. Надзвичайно сильнокислі ґрунти (рН 4,0-5,0) можуть мати високі концентрації розчинного алюмінію, заліза та марганцю, які можуть бути токсичними для росту деяких рослин. Діапазон pH приблизно від 6 до 7 сприяє найбільш доступним поживним речовинам рослин.

Але деякі рослини, такі як азалії, рододендрони, чорниця, біла картопля та хвойні дерева, переносять сильні кислотні ґрунти й добре ростуть. Тим не менш, злегка лужний (рН 7,4-7,8) або більш високий рН ґрунту може спричинити проблему наявності заліза у вигляді дуба та декількох інших дерев, що може призвести до хлорозу листків, яке може знищити дерево. РН ґрунту може також впливати на ріст рослин шляхом його впливу на активність корисних мікроорганізмів.

Інші матеріали за цим напрямком:

Азот, фосфат і калій для рослин

Вплив високого вмісту азоту на рослини

Який має бути рівень фосфору для родючості ґрунту?

Який має бути рівень амонійного азоту для родючості ґрунту?

Оптимальний склад ґрунту для вирощування винограду і черешні

Причини зміни pH ґрунту

Ґрунти, як правило, стають кислими внаслідок:

- вимивання дощовою водою основних іонів (кальцію, магнію, калію та натрію);

- розчинення коренів у ґрунтовому розчині для утворення слабкої органічної кислоти;

- утворення сильних органічних та неорганічних кислот, таких як азотна та сірчана кислоти, з розкладанням органічної речовини та окислення амонієвих та сірчаних добрив. Сильнокислі ґрунти є результатом дії цих органічних та неорганічних кислот.

Вапно, як правило, додають до кислотних ґрунтів, щоб збільшити рН ґрунту. Додавання вапна не тільки замінює іони водню та підвищує рН ґрунту, тим самим усуваючи найбільш важливі проблеми, пов'язані з кислими ґрунтами, але також забезпечує надходження двох ґрунтових речовин, кальцію та магнію. Вапно також робить фосфор, який додається до ґрунту більш доступним для росту рослин, збільшує доступність азоту шляхом прискорення розкладання органічної речовини.

Популярні матеріали: