5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (7 Votes)

Технічна експертиза документів

 

 

Отримати персональну консультацію

 

Документ - матеріальний об'єкт, в якому зафіксовані дані про які-небудь факти, які вже відбулися або тільки відбудуться. Термін «документ» - походить від лат. Documentum - свідоцтво, доказ чого-небудь.

Дослідження документів здійснюється під час проведення технічної експертизи документів. Об'єктом дослідження може бути зміст документації, матеріали і предмети для письма (друку).

Технічну експертизу можна поділити на кілька напрямків, зокрема на експертизу друкарських форм, реквізитів і матеріалів з документації.

Коли потрібно проводити?

1) Якщо є підстави вважати, що на документі підроблена печатка, виконані неправомірні дописки або виправлення.

2) Якщо необхідно встановити в якій послідовності на документ нанесені підпис, печатка, текст.

3) В інших випадках, коли необхідно перевірити справжність документа.

Технічна експертиза документації вирішує такі основні завдання:

 • ідентифікація особливостей виготовлення різноманітних друкованих засобів разом з їх слідами;
 • ідентифікація способів і самого факту внесення будь-яких змін безпосередньо в документ (редакція, правка, дописування, переклеювання фотографій і так далі);
 • ідентифікація вицвілих, залитих та інших невидимих текстів (зображень) чи слабо видимих, на різноманітних матеріалах, текстів (зображень) на частково обгорілих і повністю згорілих документах, але тільки при обов'язковій умові, що той папір, власне на якому вони були зроблені, не став попелом;
 • ідентифікація марки, типу, системи, моделі та безліч інших кваліфікаційних категорій техніки для друку, а також, ідентифікація цих же засобів за відмітками їх знаків;
 • ідентифікація засобів будь-якої розмножувальної техніки за їхніми відмітками;
 • ідентифікація так званих компостерних знаків по просікам;
 • ідентифікація письмового приладдя за штрихами;
 • визначення приблизного часового періоду виконання окремих фрагментів в документі і самого документа, а також послідовності нанесення різноманітних штрихів, які між собою перетинаються.

Хто проводить дане дослідження?

Дослідження виконуються досвідченими фахівцями нашої організації, що мають багаторічний стаж роботи у науково-дослідних установах судових експертиз Міністерства юстиції України та/або Міністерства внутрішніх справ на посаді судових експертів з правом проведення почеркознавчих досліджень.

Таким чином, дослідження виконуються на високому професійному рівні з урахуванням відповідних методик, що внесені до Реєстру методик проведення судових експертиз Міністерства юстиції України.

***Щодо наявності свідоцтва судового експерта у фахівців, що проводять почеркознавчу експертизу: 

Почеркознавча експертиза відповідно до п. 1.2.1. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5 (зі змінами), є видом криміналістичної експертизи.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» від 25.02.1994 р. № 4038-ХІІ (зі змінами) виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов'язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.

Таким чином, в недержавних експертних організаціях не можливо проведення судових експертиз за даним напрямком особами, з діючим свідоцтвом судового експерта (тому що воно видається виключно працівникам державних установ та може використовуватись експертами тільки від імені державної установи).  

Разом з цим, ми маємо належну матеріально-технічну базу та відповідних фахівців для проведення почеркознавчої експертизи в рамках «дослідження фахівця» за заявою фізичних або юридичних осіб або за ухвалою суду. 

У випадку призначення судової почеркознавчої експертизи судом, можливість її виконання нашими фахівцями буде додатково погоджено із судом.

Який документ буде отримано за результатом проведення?

Надається висновок фахівця. Навіть якщо експертиза була призначена судом і узгоджено її проведення нашим фахівцем, документ буде називатися висновок спеціалсіта, так само в ньому не буде підпису про кримінальної відповідальності.

***Такі особливості - у зв'язку з обмеженнями передбаченими ст. 7 ЗУ "Про судову експертизу".

Який порядок проведення, як замовити?

Для висновку спеціаліста та судової експертизи (за заявою учасника судової справи):

1) Направити нам письмові пояснення і документи по ситуації, в якій виникла необхідність провести дослідження.
2) Отримати від нас підтвердження можливості провести дослідження у вашій ситуації, інформацію про вартість експертизи та можливі терміни її проведення.
3) У разі згоди на умови проведення отримати пакет документів для замовлення дослідження.
4) Підписати заяву, договір, здійснити оплату в повному обсязі (в офісі або віддалено).
5) Після підготовки висновку отримати результат дослідження.

Для судової експертизи (призначеної судом):

1) Направити нам письмові пояснення і документи по ситуації, в якій виникла необхідність провести дослідження.
2) Отримати від нас підтвердження можливості провести експертизу у вашій ситуації, інформацію про вартість експертизи та можливі терміни її проведення.
3) Подати в суд клопотання про призначення експертизи.
4) Отримати рішення суду про призначення технічної експертизи документів фахівцям нашої організації.
5) Після надходження матеріалів до нас, отримати рахунок для оплати дослідження і здійснити оплату в повному обсязі.
6) Після підготовки висновку результат дослідження буде відправлено в суд, де ви зможете з ним ознайомитися.

Які документи (інформація) потрібні для замовлення?

1) Документ, який підлягає дослідженню;

Повний перелік документів (інформації) формується індивідуально в залежності від конкретних обставин вашої ситуації і питань, які плануються на дослідження. Детальну інформацію з цього приводу ми повідомимо в процесі розгляду вашого звернення.

Які питання можна поставити експерту почеркознавцю?

Перелік питань формується індивідуально в залежності від конкретних обставин вашої ситуації. Детальну інформацію з цього приводу ми повідомимо в процесі розгляду вашого звернення.

Консультація фахівця

Іноді досить консультації з видачею попередньої відповіді. Така процедура дозволить визначити напрямок подальших дій і розробити стратегію захисту ваших прав та інтересів.

Фахівці Судової незалежної експертизи України готові дати відповіді на запитання, які вас цікавлять в сфері технічної експертизи документів в рамках платної консультації. Вартість проведення консультації значно нижча повноцінного дослідження.

Орієнтовний термін проведення консультації фахівця становить - 1-2 робочих дня.

Чи можна проводити по копіях?

На відміну від почеркознавчої експертизи технічна експертиза документів проводиться тільки на підставі оригіналу досліджуваного документа.

Термін проведення:

Орієнтовний термін проведення становить:

 • дослідження призначене судом - до 30 днів;
 • за заявою юридичних і фізичних осіб - до 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточної завантаженості фахівців.

***Термін проведення залежить від складності дослідження, кількості поставлених запитань і завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведенн і судових еспертіз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5.

Детальніше

 

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається індивідуально після ознайомлення з наданою інформацією з урахуванням конкретних обставин вашої ситуації. В т.ч. кількості поставлених запитань та особливостей дослідження.

Мінімальна вартість даного виду дослідження - від 5500 грн.

Способи оплати:

 • готівкою в будь-якому банку України або в нашому відділенні у м. Київ (з видачею підтверджувального документа);
 • безготівковим переказом з рахунку юридичної або фізичної особи;
 • онлайн на нашому сайті банківською карткою Visa та / або MasterCard (сервіс LiqPay);
 • у розстрочку за програмою «Оплата Частинами» бал «Миттєва розстрочка» від Приватбанку.

Детальніше

 

Отримати персональну консультацію  


Фотогалерея:

Схожі матеріали:


Отримати консультацію з проведення технічної експертизи документів ви можете по телефону, відправивши запит на електронну пошту або особисто в наших регіональних відділеннях (прийом громадян здійснюється за попереднім записом).


Корисна інформація: