5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

write1Почеркознавча експертиза належить до криміналістичних видів експертиз та є однією з найбільш розповсюджених. Зазвичай призначається судами у цивільних та кримінальних справах. Вона є необхідною у підтвердженні будь-яких угод, угод відповідними документами, які містять підписи відповідальних осіб, що стають об'єктом підробки.

Будь-якій особі згідно психофізіологічних особливостей належать індивідуальні ознаки почерку. Вони проявляються в символах, знаках та їх поєднанні. Почерк формується під впливом певних факторів, які залишаються незмінними упродовж тривалого періоду. Також існують фактори, що мають короткочасний вплив внаслідок мінливості.

Почерк деяких людей залежить від характеристик використовуваного приладу для письма, таких як плавність ходу кульки, товщина наконечника і корпусу, вміст барвника та вага приладу. У інших використання приладу, що пише не впливає на почерк, чи є майже непомітним.

В результаті проведення експертизи почерку досліджується стійкість ознак, їх вираженість, варіативність залежно від певних умов. Під час дослідження експерт вивчає об'єкт на предмет його придатності (можливість ідентифікації ознак підпису) та вирішує конкретне завдання поставлене на дослідження. Якщо підпис короткий, простий або надана недостатня кількість зразків підпису, ідентифікаційна задача може вирішуватись в ймовірній формі. Експерт перевіряє достатність порівняльних ознак та їх придатність внаслідок проведення порівняльного дослідження. Почеркознавча експертиза досліджує ознаки почерку шляхом порівняння їх сукупності та надає висновок про виконавця підпису. В разі, якщо ознак буде виявлено недостатньо, то вирішити завдання буде неможливо.

Як правило, можливості почеркознавчої експертизи, як і інших експертиз, обмежені. Перед призначенням почеркознавчої експертизи радимо проконсультуватись щодо можливості проведення дослідження конкретного підпису та наявних зразків. Консультація в нашій установі безкоштовна. Для визначення можливості проведення дослідження ви можете направити скан-копії досліджуваних документів на електронну скриньку або надати їх особисто в одному із наших відділень, що розташовані в містах: Київ, Одеса, Чернігів, Кіровоград, Хмельницький, Житомир та Чернівці. Нагадуємо що прийом громадян у відділеннях здійснюється за попереднім записом по телефону.

Корисна інформація: