5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (19 Votes)

Автотовароведческая экспертиза

 ОСНОВНІ НАПРЯМКИ
автотоварознавчої експертизи

Вартість транспортних засобів
Оцінка збитків після ДТП
Залишкова вартість автомобіля
Експертиза сільгосптехніки
Експертиза списання транспортних засобів

 


Пошкодження автомобіля може статися різними способами. Це зіткнення транспортних засобів, неякісне дорожнє покриття, падіння на автомобіль будь-яких предметів (дерев, опор). Все це призводить до заподіяння матеріальної шкоди. Чинним законодавством України обов 'язок щодо відшкодування матеріальної шкоди покладається на особу, з чиєї вини її було заподіяно. У більшості випадків відповідальність таких осіб застрахована, але страхові компанії не завжди виконують свої обов 'язки сумлінно, а іноді страхової суми не достатньо для покриття вартості ремонту та різницю треба стягувати з винуватця.

Коли потрібно проводити?

1) якщо не згодні з рішенням страхової щодо розміру відшкодування. Для зниження розміру виплат страхові компанії вдаються до різних хитрощів. Щоб недопустити цього, необхідно звернутися до Судову незалежну експертизу України, експерти якої перевірить правильність розрахунків страхової шляхом проведення свого незалежного дослідження з оцінки збитків авто після ДТП. Така експертиза буде вагомим доказом при досудовому врегулюванні суперечки та підійде для подачі позову до суду.

2) якщо винуватець ДТП відмовляється компенсувати в добровільному порядку суму збитку. У більшості випадків винуватець ДТП буде не згоден з сумою, яку ви запропонуєте йому сплатити. Висновок наших експертів з даного питання дозволить аргументувати вашу позицію не тільки рахунком з СТО, але і думкою незалежного експерта.

3) В інших випадках, коли необхідно встановити об 'єктивний розмір матеріальної шкоди заподіяної внаслідок ДТП або при іншому пошкодженні транспортного засобу.

Хто проводить дане дослідження

Всі експерти Судової незалежної експертизи України, які проводять оцінку розміру шкоди після ДТП мають свідоцтва Міністерства юстиції України про присвоєння кваліфікації судового експерта та внесені до єдиного реєстру атестованих судових експертів. Проведення судових експертиз та експертних досліджень виконується згідно з чинним законодавством України та нормативно-правовими актами Міністерства юстиції.

Який документ буде отриманий за результатом проведення?

Надається висновок експертного автотоварознавчого дослідження або висновок експерта (якщо проводилася судова експертиза). При проведенні судової експертизи так само враховуються вимоги процесуального законодавства щодо підпису про кримінальну відповідальность і зазначення інформації про судове провадження.

Який порядок проведення, як замовити?

Для експертного дослідження та судової експертизи (за заявою учасника судової справи):

1) Надати нам дані для оформлення дослідження (заповнивши форму на сайті або особисто у відділенні або відправити електронною поштою).
2) Отримати пакет документів для замовлення дослідження.
3) Підписати заяву, договір, здійснити оплату в повному обсязі (в офісі або віддалено).
4) Узгодити дату та час огляду автомобіля.
5) Після огляду і підготовки висновку отримати результат дослідження.

Для судової експертизи (призначеної судом)

1) Подати до суду клопотання про призначення експертизи.
2) Отримати ухвалу суду про призначення автотоварознавчої експертизи експертам нашої організації.
3) Після надходження матеріалів до нас отримати рахунок для оплати дослідження і здійснити оплату в повному обсязі.
4) Надати автомобіль для огляду
5) Після огляду і підготовки висновку результат дослідження буде відправлено в суд, де ви з ним зможете ознайомитися.

Які документи (інформація) потрібні для замовлення?

1) Копія свідоцтва про реєстрацію ТЗ (оригінал повинен бути наданий під час огляду авто);
2) Копія паспорта або паспортні дані замовника для оформлення договору;
3) Реквізити компанії, інформація про подписанта (для юридичних осіб);
4) Дата ДТП чи іншої події в результаті якого було завдано збитків.

Також можуть знадобитися інші документи (інформація) залежно від конкретних обставин вашої ситуації і питань, які плануються на дослідження.

Чи можна провести експертизу без огляду автомобіля?

Можна, але при дотриманні наступних умов. Дослідження повинно проводиться як судова експертиза (тобто за ухвалою суду або за заявою учасника справи). Повинні бути надані документи (інформація) в обсязі, достатньому для відповіді на поставлені запитання без огляду автомобіля.

Де проводити огляд автомобіля?

У випадку з визначенням розміру матеріальних збитків варто враховувати наступне. Якщо пошкодження незначні (подряпина, потертість) без ймовірності наявності внутрішніх (прихованих) пошкоджень - огляд можна провести на стоянці, парковці, у дворі будинку або іншому місці де буде достатня освітленість і простір для огляду автомобіля.

Але якщо пошкодження серйозніші і є ймовірність наявності внутрішніх (прихованих) пошкоджень - огляд потрібно проводити на станції технічного обслуговування (СТО). В даному випадку може знадобитися підняти машину на підйомнику, зняти бампер або виконати інші дії для фіксації всіх пошкоджень.

*Зверніть увагу. Вибором місця і організацією огляду на СТО займається замовник дослідження. Вартість оплати послуг СТО не входить у вартість експертизи.

Які питання можна поставити під час подання клопотання в суд?

Нижче пропонуємо стандартне запитання. В разі потреби воно може бути зміненено, або можуть бути поставлені додаткові запитання в залежності від конкретної ситуації.

Яка вартість матеріальної шкоди завданої власнику автомобіля марки __________, реєстраційний номер: ________, пошкодженого при ДТП _______р.?

Яка вартість матеріального збитку завданого власнику автомобіля марки Suzukі
Ignis, реєстраційний номер: АІ 5408 ЕН, пошкодженого при ДТП?
Яка вартість матеріального збитку завданого власнику автомобіля марки Suzukі
Ignis, реєстраційний номер: АІ 5408 ЕН, пошкодженого при ДТП?

Термін проведення:

Орієнтовний термін проведення становить:

  • судова експертиза - до 30 днів;
  • експертне дослідження - до 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточного завантаження спеціаліствов.

Детальніше

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається індивідуально після ознайомлення з наданою інформацією з урахуванням конкретних обставин вашій ситуації. В т. ч. кількості поставлених питань, типу автомобіля (легковий / вантажний), розташування автомобіля, ступеня пошкодження.

Мінімальна вартість даного виду дослідження- від 4000 грн.

Способи оплати:

  • готівкою в будь-якому банку України або в нашому відділенні у м. Київ (з видачею підтверджувального документа);
  • безготівковим переказом з рахунку юридичної або фізичної особи;
  • онлайн на нашому сайті банківською карткою Visa та / або MasterCard (сервіс LiqPay);
  • у розстрочку за програмою «Оплата Частинами» бал «Миттєва розстрочка» від Приватбанку.

Детальніше

Приклади експертиз:

Оценка ущерба после ДТПАвтотоварознавча експертиза (збитки після ДТП).

Детальніше

Оценка ущерба после ДТП

Автотоварознавча експертиза (збитки після ДТП).

Детальніше

 

Схожі матеріали:

Фотогалерея:


Отримати консультацію щодо проведення оцінки збитку після ДТП ви можете по телефону, відправивши запит на електронну пошту або особисто в наших регіональних відділеннях (прийом громадян здійснюється за попереднім записом).


Корисна інформація: