5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Виявлення дефектів в побутовій техніці

Виявлення дефектів в побутовій техніці, обладнання, мобільних телефонах, планшетах, ноутбуках, припущення щодо пошкодження речей при проведенні хімчистки або ремонту потребують детального дослідження для визначення характеру дефекту (виробничий, експлуатаційний або ін.). Проведення експертизи пошкодженої речі дозволить визначити особу, що має нести відповідальність за виявлені дефекти та відповідно відшкодовувати понесені збитки.

Якщо Ви потрапили у подібну ситуацію в якості продавця або покупця, в першу чергу радимо ознайомитись із положеннями ЗУ «Про захист прав споживачів».

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається у кожній ситуації окремо з урахуванням її особливостей.

Первинна консультація (перевірка достатності документів та інформації для проведення дослідження, рекомендації щодо порядку призначення дослідження) - БЕЗКОШТОВНО.

Розширена (платна) консультація із оглядом об’єкту дослідження та наданням попередніх висновків (без оформлення висновку експертного дослідження) – від 2000 грн. Вартість платної консультації включається у загальну вартість дослідження у разі його подальшого проведення.

Експертиза - від 4500 грн.

Для визначення вартості проведення дослідження саме у вашому випадку необхідно повідомити нам опис ситуації, в якій виникла необхідність проведення дослідження з інформацією про продукцію та виявлені дефекти.

Принцип формування та як зменшити вартість дослідження…

Отримати персональну консультацію

Строки проведення:

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13 розділу І "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5.

Орієнтовний термін проведення становить:

 • для судових експертиз - до 30 календарних днів;
 • для експертних досліджень - до 10 календарних днів.

Детальніше

Отримати персональну консультацію

Приклади експертиз:


Товарознавче експертне дослідження годинника

Детальніше


dt1 min
Товарознавче експертне дослідження дитячих товарів

Детальніше


pl1
Товарознавче експертне дослідження планшета

Детальніше


tel1 min
Товарознавче експертне дослідження мобільного пристрою

Детальніше


Рекомендации, которые необходимо учесть при изготовлении кухни


 Рекомендации, которые необходимо учесть при изготовлении кухни
Рекомендации, которые необходимо учесть при изготовлении кухни
 Пример экспертизы мобильного телефона
Пример экспертизы мобильного телефона
 

Схожі матеріали:

Як почати процедуру проведення експертизи продукції?

Для початку процедури проведення експертизи мобільного телефону, тостеру або іншої побутової техніки (електроніки) споживачу необхідно звернутись до продавця. На підтвердження факту придбання, замовлення товарів (послуг) необхідно надати розрахунковий документ:

- квитанцію,
- товарний чи касовий чек,
- талон,
- договір,

Якщо на товар, встановлено гарантійний строк це може бути гарантійний талон, технічний паспорт чи інший документ, що його замінює, з відміткою про дату купівлі товару (надання послуги).

проведення експертизи продукції

На сьогоднішній день зручно придбавати чи замовляти товар через мережу Інтернет, проте у набувача в такому випадку відсутній договір купівлі-продажу в паперовій формі. У цьому разі слід говорити про те що договір про придбання товару був укладений на відстані через засоби дистанційного зв'язку, а саме - через інформаційні мережі, Інтернет, а на підтвердження цього факту необхідно надати квитанцію про оплату.

Проте, у випадку якщо вищеперераховані документи втрачені покупцем або не були отримані при купівлі товару, законодавство не забороняє доводити факт купівлі-продажу з допомогою свідків.
Після надходження претензії та згоди від покупця (споживача послуг) продавець має організувати проведення експертизи продукції.

Слід звернути увагу, що висновком експертизи в даній ситуації не може вважатись висновок (акт) сервісного центру, який займається ремонтом та/або гарантійним обслуговуванням товару.

Для дотримання принципів законності, незалежності, об'єктивності та повноти дослідження, ми радимо доручати проведення експертизи лише фахівцям з відповідним свідоцтвом Міністерства юстиції України які мають право надавати висновок експертного дослідження та проводити судову експертизу. Спеціалісти ТОВ «Судова незалежна експертиза України» мають відповідні Свідоцтва Міністерства юстиції України про присвоєння кваліфікації судового експерта товарознавця та внесені до єдиного Реєстру атестованих судових експертів.

Наші спеціалісти мають кваліфікацію судового експерта з товарознавчих досліджень!

За загальним правилом експертиза має проводитись за рахунок продавця/виробника.

113

Якщо за результатами експертизи буде встановлено, що дефект виник в вини виробника або продавця та його можливо усунути, то споживач може вимагати від продавця:

- зменшення ціни на товар;
- безкоштовного ремонту;
- відшкодування витрат на усунення недоліків (дефектів) товару.

Якщо експертизою буде встановлено, що недолік в товарі виник за вини виробника або продавця та не може бути усунутий або усунення цього недоліку потребує більше ніж 14 днів, чи після усунення недоліку товар буде суттєво іншим, ніж передбачено супровідними документами, то споживач має право вимагати:

- розірвання договору купівлі-продажу та повернення сплаченої за товар грошової суми;
- заміни товару на такий же товар або на аналогічний належної якості, з числа наявних у продавця.

Проте, у випадку якщо експертиза виявить факт що недоліки виникли після передачі товару споживачеві внаслідок порушення ним встановлених правил використання, зберігання чи транспортування або дій третіх осіб, споживачу необхідно буде відшкодувати продавцю витрати на проведення експертизи продукції.

Також, доцільно відмітити, що згідно п. 3 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» вимоги щодо наявності дефекту в товарі можуть пред’являтись на вибір споживача продавцеві за місцем купівлі товару, виробникові, або підприємству, що задовольняє ці вимоги за місцезнаходженням споживача.

Якщо продавець відмовляється організовувати проведення експертизи продукції споживач може звернутись до нашої експертної установи за власною заявою. Або спочатку звернутись до суду під час якого вимагати проведення судової експертизи.

Судові експерти ТОВ «Судова незалежна експертиза України» реалізують проведення товарознавчої експертизи з питань визначення причин втрати якості продукції.

Метою експертизи електроніки або побутової техніки може бути:

 • визначення технічного стану приладу;
 • виявлення несправностей і визначення їх типу (виробничий, конструктивний дефект, поломка в результаті порушення правил експлуатації);
 • перевірка на відповідність приладу заявленим технічним характеристикам.

В рамках експертизи побутової техніки, електроніки або інших товарів буде проведена повна діагностика (огляд). Можуть бути перевірені органолептичні, фізико-хімічні показники, інформація на маркуванні та товарно-супровідних документах. Обов'язково відбувається тестування на працездатність побутової техніки.

Експертизу посудомийної машини, мікрохвильової печі, пилососа, пральної машини, холодильника та інших побутових приладів Ви зможете замовити, звернувшись до нас по телефону. Або в одному із стаціонарних відділень у містах Київ, Одеса, Чернігів, Миколаїв, Житомир, Кіровоград, Чернівці, Хмельницький.


Перелік документів (інформації) для проведення експертизи:

Для проведення експертизи продукції з питань визначення наявності дефектів та причин їх виникнення необхідно надати експерту наступні документи (інформацію):

 • документ підтверджуючий факт придбання товару (надання послуги);
 • технічну інформацію про товар (паспорт, специфікацію, інструкцію з експлуатації);
 • опис виявлених дефектів.

Цей перелік не є вичерпним та може бути змінений після аналізу конкретної ситуації враховуючи її особливості.


Етапи проведення експертного дослідження:

 • надходження заяви до експертної установи;
 • укладання договору та виставлення рахунку за проведення експертизи;
 • надходження оплати в повному обсязі;
 • обстеження об’єкту дослідження та формування висновків


Етапи проведення судової експертизи:

 • подання клопотання до суду про призначення судової експертизи;
 • винесення ухвали про призначення судової експертизи;
 • надходження матеріалів та об’єкту дослідження до експертної установи;
 • виставлення рахунку на оплату вартості проведення судової експертизи та його оплата;
 • проведення дослідження та формування висновків;
 • направлення результатів судової експертизи до суду.

Отримати персональну консультацію


Поширені питання, що виносяться на експертизу:

 • Які дефекти має мобільний термінал ____(марка, модель, колір)_____, серійний номер _______________ , чи є ці дефекти істотними?
 • Які причини виникнення виявлених дефектів?
 • Чи можлива реалізація /експлуатація/ товару за наявності виявлених дефектів.
 • Яка ринкова вартість нового мобільного терміналу____(марка, модель, колір)____, серійний номер ______________ станом на ________ року?

Перелік питань та їх зміст є орієнтовними та може бути змінений або доповнений в залежності від конкретної ситуації.


Корисна інформація: