5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (13 Votes)

Суміжні права – це права виконавців на результати творчої діяльності, а також права виробників фонограм (відеограм), організацій мовлення щодо використання творів науки, літератури, мистецтва, які охороняються авторським правом.
Особливістю суміжних прав є те, що більшість з них залежить від прав авторів, творчою працею яких створено твір, вони є похідними від авторських прав. Як правило, виконавець здійснює виконання твору на підставі договору з автором, а виробники фонограм (відеограм), організації мовлення здійснюють надані їм права в межах, що визначені договором з виконавцем та автором твору, який записується або передається в ефір.

До обєктів суміжних прав відносяться:

  1. Виконання літературних, драматичних, музичних, музично-драматичних, хореографічних, фольклорних та інших творів;
  2. Фонограми, відеограми;
  3. Передачі (програми) організацій мовлення.

Дослідження виконуються за спеціальностю "Дослідження об'єктів суміжних прав".

Термін проведення:

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13 розділу І "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5.

Орієнтовний термін проведення становить:

  • для судових експертиз - до 30 днів;
  • для експертних досліджень - до 10 днів.

Детальніше

Отримати персональну консультацію

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається з урахуванням багатьох особливостей.
Орієнтовна вартість даного виду дослідження - від 15 000 грн.

Детальніше

Отримати персональну консультацію

Приклади експертиз:

 

Схожі матеріали:

Орієнтовний перелік питань досліджень, пов'язаних з об'єктами суміжних прав:

  • Чи має об’єкт, що досліджується, ознаки передачі (програми) організації мовлення? Якщо так, то які саме ознаки передачі (дослідження програми) організації мовлення притаманні об’єкту, що досліджується?
  • Чи мало місце повне або часткове використання програми (передачі) організації мовлення (назва) у процесі діяльності особи (назва юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи)?

Отримати консультацію з приводу проведення дослідження об'єктів суміжних прав ви можете за телефоном, або в наших регіональних відділеннях. Прийом громадян здійснюється за попереднім записом.


Корисна інформація: