5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Відповідно до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 р., № 53/5 [у редакції наказу МЮУ від 26.12.2012 р. №1950/5] (зі змінами)

До числа об'єктів товарознавчої експертизи, яка провадиться в експертних установах, належать: будівельні, меблеві, ювелірні, косметичні, галантерейні, канцелярські товари, одяг, взуття, побутова техніка, фото, радіо та відеоапаратура і матеріали, обчислювальна техніка. Об'єктами експертизи цього виду можуть бути й інші товари, якщо в експертній установі є фахівці відповідної спеціалізації. Різновидом товарознавчої експертизи є автомобільно-товарознавча експертиза (автотоварознавча експертиза), об'єктами якої є автотранспортні засоби і їх комплектуючі.

Отримати персональну консультацію

Рекомендации, которые необходимо учесть при изготовлении кухни


 Рекомендации, которые необходимо учесть при изготовлении кухни
Рекомендации, которые необходимо учесть при изготовлении кухни
 Пример экспертизы мобильного телефона
Пример экспертизы мобильного телефона
 

Головними завданнями товарознавчої експертизи є:

 • Визначення належності товарів (далі - товарна продукція) до класифікаційних категорій, які прийняті у виробничо-торговельній сфері (вид, сорт, артикул, марка, модель, розмір, комплектність тощо).
 • Визначення якісних змін товарної продукції; - визначення причин якісних змін товарної продукції (мають виробничий характер, виникли при транспортуванні, зберіганні, у процесі експлуатації).
 • Установлення способу виробництва товарної продукції: промисловий чи саморобний, підприємства-виробника, країни-виробника.
 • Визначення вартості товарної продукції, у т.ч. з урахуванням часткової втрати її товарних якостей у зв'язку з експлуатаційним зношенням і пошкодженнями від впливу зовнішніх факторів.
 • Визначення відповідності упакування і транспортування, умов і термінів зберігання товарної продукції до вимог чинних правил.

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

 1. Яке найменування, призначення товарів народного споживання?
 2. До якого виду, роду, групи, марки вони належать?
 3. Чи відповідають маркувальні дані дійсним товарним характеристикам товару народного споживання?
 4. Як може бути розшифроване маркування наданого товару народного споживання?
 5. Чи відповідає якість виробу вимогам стандартів, технічних умов, наданим зразкам за органолептичними показниками?
 6. Які дефекти є у конкретному товарі народного споживання?
 7. Чи можлива його реалізація (експлуатація) при наявності виявлених дефектів?
 8. Під впливом яких причин змінилась якість товару та виникли різного роду дефекти?