5 1 1 1 1 1 (11 Votes)

Хімічний аналіз грунту

Лабораторний хімічний аналіз грунту (піску, торфу, глини) в Україні

Грунт — це органічно-мінеральний шар поверхні земної кори, який містить в собі найбільшу концентрацію поживних речовин, родючість якого являється основою життя та розвитку людини і тварини.

Забезпечення рослин достатньою кількістю елементів живлення, повітря, води, тепла — найважливіші функції грунту. Реалізація цих функцій вказує на його якість.

Забруднення грунту відбувається в результаті накопичення речовин, що негативно впливають на його корисні властивості в тому числі родючість.

Спеціалісти Судової незалежної експертизи України встановлять фактичну кількість забруднюючих речовин у грунтах та порівняють цей показник з гранично допустимою концентрацією забруднюючих речовин.

Проведення лабораторного дослідження грунту дозволить віднести земельну ділянку до певної категорії якості, яка встановлюється за природними та набутими властивостями, а також визначитиступінь забруднення грунтів, що впливає на його родючість для певних сільськогосподарських культур. А також визначити можливість настання негативних екологічних наслідків для їхньої родючості, загального стану довкілля, якості сільськогосподарської продукції та здоров'я людини.

Порядок замовлення аналізу

Рекомендовані показники для
дослідження
грунту
6 показників
гумусові кислоти Детальніше...
азот амонійний Детальніше...
азот нітратний Детальніше...
фосфор рухомий Детальніше...
рН (кислотність) грунту Детальніше...
обмінна кислотність у грунті Детальніше...
Вартість аналізу грунту 600 грн.
Строки 1-3 дні

В залежності від кількості досліджуваних зразків при одночасному замовленні хімічного аналізу грунту діють знижки:

 • 1-2 зразки - 600 грн;
 • 3-6 зразків - 10% знижка - 540 грн;
 • більше 6 зразків - 20% знижка - 480 грн.

Порядок замовлення аналізу

Схожі матеріали:

Як правильно відібрати проби грунту для аналізу?

Порядок забору зразків грунту для дослідження:

 1. Матеріали для забору: лопата, мішечки полотняні (пакети поліетиленові або паперові, картонні коробки), етикетки.
 2. Відбір проби.
   • Територію розбити рівномірно на декілька точок, з яких буде взято зразки грунту. Територію до 20 соток доцільно розбивати на 4-5 точок. Якщо ж дослідженню підлягатиме грунт на площі 1 гектар — доцільно зібрати пробу з 20-40 точок або навіть здати на дослідження не одну, а 2-4 проби з різних частин ділянки;
   • Відібрати точкові проби лопатою. Точкові проби не допускається відбирати поблизу доріг, куп добрив, меліораторів. Точкові проби відбирають рівномірно. Глибина забору зразка грунту має становити 10-20 см в глибину;
   • Скласти з точкових проб об'єднану пробу (змішати всі точкові проби або змішати точкові проби групами відповідно отримавши декілька об'єднаних зразків на дослідження);
   • Маса об'єднаної проби повинна бути не менше 100 г;
   • Підписати пробу, що передаватиметься на дослідження;
   • Передати пробу до найближчого відділення Судової незалежної експертизи України або направити Новою Поштою для проведення дослідження.

Корисна інформація: