5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (12 Votes)

Хімічний аналіз грунту

Лабораторний хімічний аналіз грунту (піску, торфу, глини) в Україні

Грунт — це органічно-мінеральний шар поверхні земної кори, який містить в собі найбільшу концентрацію поживних речовин, родючість якого являється основою життя та розвитку людини і тварини.

Забезпечення рослин достатньою кількістю елементів живлення, повітря, води, тепла — найважливіші функції грунту. Реалізація цих функцій вказує на його якість.

Забруднення грунту відбувається в результаті накопичення речовин, що негативно впливають на його корисні властивості в тому числі родючість.

Спеціалісти Судової незалежної експертизи України встановлять фактичну кількість забруднюючих речовин у грунтах та порівняють цей показник з гранично допустимою концентрацією забруднюючих речовин.

Проведення лабораторного дослідження грунту дозволить віднести земельну ділянку до певної категорії якості, яка встановлюється за природними та набутими властивостями, а також визначитиступінь забруднення грунтів, що впливає на його родючість для певних сільськогосподарських культур. А також визначити можливість настання негативних екологічних наслідків для їхньої родючості, загального стану довкілля, якості сільськогосподарської продукції та здоров'я людини.

Порядок замовлення аналізу

Рекомендовані показники для дослідження грунту Стандарт
6 пок.
Повний
8 пок.
Вартість 600 грн. 800 грн. 
Строки 1-3 дні 1-3 дні
гумусові кислоти Детальніше...  
азот амонійний Детальніше...  
азот нітратний Детальніше...  
фосфор рухомий Детальніше...  
рН (кислотність) грунту Детальніше...
обмінна кислотність у грунті Детальніше...
марганець рухомий Детальніше... ×
хлорид Детальніше... ×
Вартість 600 грн. 800 грн. 
Строки 1-3 дні 1-3 дні

В залежності від кількості досліджуваних зразків при одночасному замовленні хімічного аналізу грунту діють знижки:

 • 1-2 зразки - повна вартість
 • 3-6 зразків - 5% знижка
 • більше 6 зразків - 10% знижка
Пункти прийому води та грунту
Київ Одеса Хмельницький Чернівці
пр-т. Перемоги, 123 вул. Базарна, 71 вул. Кам’янецька, 122 вул. Головна, 143

 

Відбір проб грунту для дослідження

Лабораторний хімічний аналіз грунту в Україні - https://ekspertiza.com.ua/uk/analiz-h...Проведення лабораторного дослідження грунту дозволить віднести земельну ділянку до певної категорії якості, яка встановлюється за природними та набутими властивостями, а також визначити ступінь забруднення грунтів, що впливає на його родючість для певних сільськогосподарських культур. А також визначити можливість настання негативних екологічних наслідків для їхньої родючості, загального стану довкілля, якості сільськогосподарської продукції та здоров'я людини.


 Відбір проб грунту для дослідження
Відбір проб грунту для дослідження
 

Порядок замовлення аналізу

Схожі матеріали:

Як правильно відібрати проби грунту для аналізу?

Порядок забору зразків грунту для дослідження:

 1. Матеріали для забору: лопата, мішечки полотняні (пакети поліетиленові або паперові, картонні коробки), етикетки.
 2. Відбір проби.
    • Територію розбити рівномірно на декілька точок, з яких буде взято зразки грунту. Територію до 20 соток доцільно розбивати на 4-5 точок. Якщо ж дослідженню підлягатиме грунт на площі 1 гектар — доцільно зібрати пробу з 20-40 точок або навіть здати на дослідження не одну, а 2-4 проби з різних частин ділянки;
    • Відібрати точкові проби лопатою. Точкові проби не допускається відбирати поблизу доріг, куп добрив, меліораторів. Точкові проби відбирають рівномірно. Глибина забору зразка грунту має становити 10-20 см в глибину;
    • Скласти з точкових проб об'єднану пробу (змішати всі точкові проби або змішати точкові проби групами відповідно отримавши декілька об'єднаних зразків на дослідження);
    • Маса об'єднаної проби повинна бути не менше 100 г;
    • Підписати пробу, що передаватиметься на дослідження;
    • Передати пробу до найближчого відділення Судової незалежної експертизи України або направити Новою Поштою для проведення дослідження.

  Корисна інформація: