5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

phosphorusФосфор (Р) має важливе значення для всіх живих організмів. Він відіграє важливу роль у фотосинтезі, диханні, накопиченні та передачі енергії, поділі клітин, збільшенні клітин та деяких інших процесах в рослинах. Він також є компонентом РНК, сполуки, яка зчитує генетичний код ДНК для побудови білків та інших сполук, необхідних для структури рослин, врожайності та генетичної передачі. Структури як ДНК, так і РНК зв'язані між собою фосфорними зв'язками.

Фосфор зустрічається в ґрунтах як в органічній формі, так і в неорганічній (мінеральній) формі, а її розчинність у ґрунті низька. Наявність Р для рослин стимулює ріст, підвищує продуктивність та прискорює зрілість.

Дослідження за цим напрямком:

Хімічний аналіз ґрунту

Фосфор у ґрунтовому розчині міститься у відносно низьких концентраціях. Частинки ґрунту можуть мати значну кількість активного Р, що може призвести до проблем навколишнього середовища, якщо відбувається сток. Симптоми дефіциту фосфору включають темно-фіолетовий колір листя, гальмування цвітіння та розвиток кореневої системи. У більшості рослин ці симптоми з'являються, коли концентрація фосфору в листі нижче 0,2%.

Перевищення допустимої норми фосфору в основному перешкоджає засвоєнню інших елементів, таких як залізо, марганець та цинк. Надмірна забезпеченість фосфором є поширеним явищем, коли підкислюють зрошувальну воду за допомогою фосфорної кислоти. Прийнятна концентрація фосфору в поживних розчинах становить 30-50 частин на мільйон, хоча її можна зменшити до 10-20 частин на мільйон. У поживних розчинах, що протікають у клітинах живих організмів, концентрація може бути настільки низькою, як 1-2 частини на мільйон.

Ґрунти з високим вмістом органічної речовини містять значні кількості органічного фосфору, мінералізованого (подібно до органічного азоту), і забезпечують доступний фосфор для росту рослин. Окрім постачання фосфору, органічна речовина також діє як хелатуючий агент та поєднується з залізом, тим самим запобігаючи утворенню нерозчинних фосфатів заліза. Важке застосування органічних матеріалів (гній, залишки рослин) до ґрунтів з високими значеннями рН не тільки забезпечують фосфор, але і при розкладанні, забезпечують кислотні сполуки, що збільшує наявність мінеральних форм фосфору в ґрунті.

Інші матеріали за цим напрямком:

Азот, фосфат і калій для рослин

Оптимальний склад ґрунту для вирощування винограду і черешні

Поглинання фосфору рослиною знижується через низьку температуру ґрунту та погану аерацію ґрунту. Стартові мінеральні добрива, що містять водорозчинний фосфор, набагато частіше збільшують ріст врожаю під час прохолодної погоди. Надмірна вологість ґрунту або ущільнення ґрунту зменшують подачу кисню в ґрунті та зменшують здатність коріння рослин поглинати фосфор ґрунту. Ущільнення зменшує об'єм ґрунту, який проникає в коріння рослин, обмежуючи їх загальний доступ до фосфору у ґрунті.

Більш ефективне використання фосфору добрив, як правило, отримується шляхом внесення добрив незадовго до посадки врожаю. Ця практика особливо ефективна для ґрунтів з високим вмістом фосфору. На прибережних рівнинних територіях, добрива можуть бути застосовані за кілька місяців до посадки з невеликим зменшенням доступності фосфору добрив до врожаю. Укладання добрив для урожаю також набагато більше сприяє підвищенню ефективності фосфору добрив на ґрунтах з високим вмістом фосфору, ніж на ґрунтах з низьким вмістом фосфору.

Популярні матеріали: