5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Питання повернення коштів при частковому проведенні або не проведенні судових експертиз та експертних досліджень може виникнути в різних ситуаціях. Враховуючи, що в діючому законодавстві, що регулює порядок проведення судових експертиз та експертних досліджень, не визначено порядку повернення коштів, пропонуємо ознайомитись із нашим розумінням цієї процедури.          

У разі неможливості проведення дослідження (виконання ухвали суду) з причин, залежних від Виконавця (експертної установи), повернення вже сплачених коштів здійснюється в повному обсязі у безготівковій формі протягом семи днів з моменту надходження відповідної заяви платника.

У разі неможливості проведення дослідження з інших причин, залежних від платника, суду, інших учасників судового процесу, зокрема але не виключно:

  • не надання необхідних документів для проведення дослідження;
  • незабезпечення доступу для натурного обстеження об’єкту дослідження;
  • втручання в роботу експерта;
  • вчинення інших дій (бездіяльності), що унеможливлюють проведення дослідження

повернення коштів здійснюється частково, з вирахуванням витрат, фактично понесених Виконавцем (експертною установою) для виконання заяви або ухвали суду, протягом семи днів з моменту надходження відповідної Заяви платника. Після надходження заяви про повернення коштів буде здійснено розрахунок вартості фактично виконаних робіт. Розмір витрат, при цьому, визначається на підставі Наказу директора ТОВ “Судова незалежна експертиза України” Про встановлення тарифів на виконання робіт, необхідних для проведення судових експертиз (експертних досліджень)”, чинного на момент укладання договору про проведення експертного дослідження або надходження ухвали про призначення судової експертизи.

Ознайомитись із діючими розцінками, які будуть використовуватись у разі розрахунку вартості фактично виконаних робіт Ви можете особисто в одному із наших відділень або направивши відповідний запит на електрону пошту.