4.8620689655172 1 1 1 1 1 Rating 4.86 (29 Votes)

Почеркознавча експертиза

 

 

Отримати персональну консультацію

 

«Почерк - це автобіографія», з цим афоризмом не можна не погодитися.

Експертиза почерку має тривалу історію, необхідність її виникла дуже давно. Ще в Давньому Римі почеркознавча експертиза використовувалася при вирішенні судових суперечок про справжність документів.

З плином часу почерковедення перестало бути дослідженням скажімо умовним, почерковедення стало наукою маючи в своєму арсеналі величезну кількість праць великих учених, наукових робіт, статей, книг, а в даний час являє собою високорозвинену галузь криміналістики, здатну забезпечити ефективне вирішення численних завдань.

Коли потрібно проводити?

1) Якщо є підстави вважати, що ваш підпис підробили і ви хочете довести зворотне.

2) Якщо необхідно встановити ким виконані підпис або рукописний текст на спірному документі.

3) В інших випадках, коли необхідно перевірити справжність підпису, почерку або встановити стан людини в момент виконання підпису або написання тексту.

Хто проводить дане дослідження?

Дослідження виконуються досвідченими фахівцями нашої організації, що мають багаторічний стаж роботи у науково-дослідних установах судових експертиз Міністерства юстиції України та/або Міністерства внутрішніх справ на посаді судових експертів з правом проведення почеркознавчих досліджень.

Таким чином, дослідження виконуються на високому професійному рівні з урахуванням відповідних методик, що внесені до Реєстру методик проведення судових експертиз Міністерства юстиції України.

***Щодо наявності свідоцтва судового експерта у фахівців, що проводять почеркознавчу експертизу: 

Почеркознавча експертиза відповідно до п. 1.2.1. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5 (зі змінами), є видом криміналістичної експертизи.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» від 25.02.1994 р. № 4038-ХІІ (зі змінами) виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов'язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.

Таким чином, в недержавних експертних організаціях не можливо проведення судових експертиз за даним напрямком особами, з діючим свідоцтвом судового експерта (тому що воно видається виключно працівникам державних установ та може використовуватись експертами тільки від імені державної установи).  

Разом з цим, ми маємо належну матеріально-технічну базу та відповідних фахівців для проведення почеркознавчої експертизи в рамках «дослідження фахівця» за заявою фізичних або юридичних осіб або за ухвалою суду. 

У випадку призначення судової почеркознавчої експертизи судом, можливість її виконання нашми фахівцями буде додатково погоджено із судом.

Який документ буде отримано за результатом проведення?

Надається висновок спеціаліста. Навіть якщо експертиза була призначена судом і узгоджено її проведення нашим спеціалістом, документ буде називатися висновок спеціаліста, так само в ньому не буде підпису про кримінальну відповідальність.

Який порядок проведення, як замовити?

Для висновку спеціаліста та судової експертизи (за заявою учасника судового справи):

1) Направити нам письмові пояснення і документи по ситуації, в якій виникла необхідність провести дослідження.
2) Отримати від нас підтвердження можливості провести дослідження у вашій ситуації, інформацію про вартість експертизи та можливі терміни її проведення.
3) У разі згоди на умови проведення отримати пакет документів для замовлення дослідження.
4) Підписати заяву, договір, здійснити оплату в повному обсязі (в офісі або віддалено).
5) Після підготовки висновку отримати результат дослідження.

Для судової експертизи (призначеної судом):

1) Направити нам письмові пояснення і документи по ситуації, в якій виникла необхідність провести дослідження.
2) Отримати від нас підтвердження можливості провести судову експертизу у вашій ситуації, інформацію про вартість експертизи та можливі терміни її проведення.
3) Подати в суд клопотання про призначення експертизи.
4) Отримати рішення суду про призначення почеркознавчої експертизи експертам нашої організації.
5) Після надходження матеріалів до нас, отримати рахунок для оплати дослідження і здійснити оплату в повному обсязі.
6) Після підготовки висновку результат дослідження буде відправлено в суд, де ви зможете з ним ознайомитися.

Які документи (інформація) потрібні для замовлення?

1) Документ, на якому виконаний підпис (почерк);
2) Вільні зразки. До них відносять тексти, виконані передбачуваним виконавцем у звичайній обстановці для інших цілей;
3) Експериментальні зразки. Це тексти або підписи, виконані особою, яку перевіряють, спеціально для експертизи;

Так само можуть знадобитися інші документи (інформація) в залежності від конкретних обставин вашої ситуації і питань, які плануються на дослідження. Детальну інформацію з цього приводу ми повідомимо в процесі розгляду вашого звернення.

Які питання можна поставити експерту почеркознавцю?

Нижче пропонуємо стандартне запитання. У разі необхідності воно може бути змінене, або можуть бути поставлені додаткові запитання в залежності від конкретної ситуації.

Чи виконано підпис від імені Петрова О.О. на договорі купівлі-продажу №35 від 01.01.2020р. самим Петровим О.О. або іншою особою?

або

Чи виконано підпис в графі _______ на договорі купівлі-продажу №35 від 01.01.2020р. та підпис в графі _______ на довіреності №100 від 01.01.2019р. однією особою або різними?

Термін проведення:

Орієнтовний термін проведення становить:

  • судова експертиза - до 30 днів;
  • експертне дослідження - до 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточної завантаженості фахівців.

***Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості поставлених запитань і завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень", затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5.

Детальніше

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається індивідуально після ознайомлення з наданою інформацією з урахуванням конкретних обставин вашої ситуації. В т.ч. кількості поставлених запитань та особливостей дослідження.

Мінімальна вартість даного виду дослідження - від 5500 грн.

Способи оплати:

  • готівкою в будь-якому банку України або в нашому відділенні в м.Київ (з видачею підтверджуючого документа);
  • безготівковим переказом з рахунку юридичної або фізичної особи;
  • онлайн на нашому сайті банківською картою Visa і / або MasterCard (сервіс LiqPay);
  • в розстрочку за програмою "Оплата частинами" або "Миттєва розстрочка" від Приват банку.

Детальніше

Приклади експертиз:

123Проведення почеркознавчого дослідження

Детальніше


222Проведення почеркознавчого дослідження

Детальніше

 

Отримати персональну консультацію

Консультація фахівця-почеркознавця

Іноді досить консультації з видачею попередньої відповіді. Така процедура дозволить визначити напрямок подальших дій і розробити стратегію захисту ваших прав та інтересів.

Фахівці Судової незалежної експертизи України готові дати відповіді на запитання, які вас цікавлять в сфері почеркознавства в рамках платної консультації. Вартість проведення консультації значно нижча повноцінного дослідження.

Орієнтовний термін проведення консультації фахівця-почеркознавця становить - 1-2 робочих дня.


Фотогалерея:

Схожі матеріали:


Отримати консультацію з проведення почеркознавчого дослідження ви можете по телефону, відправивши запит на електронну пошту або особисто в наших регіональних відділеннях (прийом громадян здійснюється за попереднім записом).


Корисна інформація: