5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

calligraphyОстаннім часом в судовій сфері все частіше виникає необхідність встановлення ідентифікаційних питань, пов’язаних із почерком або підписом людини. Закодована інформація про особу людини зберігається у її почерку.

Спеціалісти Судової незалежної експертизи України досліджують рукописні тексти, підписи та надають відповіді на питання, що цікавлять замовників дослідження. В рамках почеркознавчої експертизи розшифровується інформація, яка наявна у почерку, після чого шляхом порівняння може визначатись виконавець рукопису.

В рамках дослідження належності почерку та/або підпису певній особі також можуть бути з’ясовані фізіологічні та психологічні властивості особистості. Ознаки почерку залишаються стійкими впродовж довгого часу. Проте із плином часу можуть спостерігатись вікові зміни почерку. Саме тому варто підготувати для проведення дослідження порівняльний матеріал, максимально наближений за часом виконання до досліджуваного документа.

Окрім цього, порівняльний матеріал має бути не пов’язаним із ситуацією, в якій був створений спірний документ, що підлягає дослідженню. Саме тому зразкам почерку надають важливе значення. Наявність недостатньої кількості зразків, що не відповідають вимогам, ускладнює роботу експерта та може стати причиною неможливості проведення дослідження.

Корисна інформація: