4.75 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (8 Votes)

Порядок користування нерухомістю

До житлових приміщень належать будь-які об'єкти нерухомості, різних форм власності, які використовуються для постійного проживання людей. Це можуть бути квартири, кімнати у гуртожитках, комунальні житлові приміщення та інші об'єкти. У зв'язку з реалізацією права на користування житловими приміщеннями, між співвласниками можуть виникати різні суперечки, пов'язані з розбіжностями в порядок користування конкретними приміщеннями. Одним із шляхів вирішення даних спорів може бути проведення експертизи з визначення порядку користування житловим приміщенням в експертній організації Судова незалежна експертиза України.

Термін проведення:

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13 розділу І "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5.

Орієнтовний термін проведення становить:

  • для судових експертиз - до 30 днів;
  • для експертних досліджень - до 10 днів.

Детальніше

Отримати персональну консультацію

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається з урахуванням багатьох особливостей.
Орієнтовна вартість данного виду дослідження - від 5000 грн.

Детальніше

Отримати персональну консультацію

Приклади експертиз:


Будівельно-технічне експертне дослідження, порядок користування

Детальніше

Схожі матеріали:

Визначення порядку користування житловим приміщенням, що належать до державної власності

Правовий статус житлових приміщень, що перебувають у державній власності, регулюється житловим законодавством та умовами Договорів на підставі яких дане майно передано у користування. У таких житлових приміщеннях, є відповідальний квартиронаймач, з яким укладено договір найму житлового приміщення, а також встановлена ​​норма житлової площі на кожного мешканця. Факт проживання в таких житлових приміщеннях підтверджує реєстрація. Визначення порядку користування таким житловим приміщенням, відбувається або за спільною згодою членів сім'ї квартиронаймача, або за рішенням суду. Звертаючись до суду, з позовною заявою, про визначення порядку користування. В судовому засіданні може бути прийнято рішення про проведення експертизи фахівцями Судової незалежної експертизи на предмет розробки варіантів порядку користування квартирою. У свою чергу, експерт, у своєму висновку, за спеціальною методикою, визначить порядок користування житловим приміщенням з урахуванням норм житлової площі на кожного мешканця.

Визначення порядку користування житловим приміщенням, яке знаходитися в приватній власності

Правовий статус таких приміщень, які перебувають у приватній власності, регулюється Цивільним кодексом України. У таких житлових приміщень може бути один або декілька власників (співвласників). Визначення порядку користування квартирою може виникнути тільки в тому випадку, коли є спір між співвласниками і розділити (виділити) частину із загального майна технічно неможливо. Наприклад, спільно нажите майно при сімейних спорах або вступ у спадщину. У такому, випадку за клопотанням однієї зі сторін, в обов'язковому порядку, призначається судова експертиза. Проведенням такої експертизи займаються наші фахівці мають відповідні свідоцтва Міністерства юстиції України та багаторічний досвід визначення порядку користування житловими приміщеннями. Експерти Судової незалежної експертизи України, керуючись спеціальною методикою, дадуть експертний висновок, в якому визначать порядок користування житловим приміщенням у відповідності з усіма вимогами законодавства у даній сфері.

Орієнтовний перелік необхідних документів:

  • Правоустановчі документи на об`єкт нерухомості із зазначенням часток.
  • Технічний паспорт.

Отримати консультацію з приводу проведення експертизи з досліджень обставин ДТП ви можете за телефоном, або в наших регіональних відділеннях. Прийом громадян здійснюється за попереднім записом.


Корисна інформація: