5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (27 Votes)

Виділ частки з спільного майна

Будь-яке нерухоме майно, приватне домоволодіння або квартира, мають свою житлову і загальну площу. Тому можуть бути розділені між декількома власниками. Таке трапляється, коли на один об'єкт претендують кілька осіб, наприклад, розділ майна при розлученні, або вступ у спадщину. Для того щоб кожен власник міг повноправно розпоряджатися своєю частиною, необхідно здійснити виділ частки із спільного майна. В цьому Вам допоможе будівельно-технічна експертиза.

Термін проведення:

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13 розділу І "Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5.

Орієнтовний термін проведення становить:

  • для судових експертиз - до 30 днів;
  • для експертних досліджень - до 10 днів.

Детальніше

Отримати персональну консультацію

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається з урахуванням багатьох особливостей.
Орієнтовна вартість даного виду дослідження - від 6000 грн.

Детальніше

Отримати персональну консультацію

Приклади експертиз:


Будівельно-технічне експертне дослідження домоволодіння

Детальніше


Виділ частки
Будівельно-технічне експертне дослідження, виділ частки

Детальніше

Виділ частки в домоволодінні

Відразу потрібно зазначити, що домоволодіння складається з земельної ділянки, будинку та господарських будівель та споруд . Для того щоб провести розділ домоволодіння в натурі, необхідно враховувати те, щоб кожен власник своєї частини, міг здійснювати своє право користування і розпорядження майном, не приносячи незручностей, іншим співвласникам. Тому розподіл домоволодіння відбувається з урахуванням можливості кожного співвласника мати свою земельну ділянку і окремі входи в житлове приміщення і на ділянку. Іноді виділ в натурі не дає можливості обладнання окремого проходу на ділянку, тому  частина земельної ділянки може пропонуватися у спільне користування. Для проведення експертизи незалежними і кваліфікованими експертами, відповідно до чинного законодавства та із застосуванням сучасного обладнання, рекомендуємо звернутися до Судової незалежної експертизи України.

Виділ частки в квартирі

Квартира є специфічний об'єкт нерухомості, і відрізняється від домоволодіння. Тому виділ частки квартири в натурі, має свої труднощі. Головною особливістю є неможливість (у більшості випадків) обладнання окремого входу в виділене житлове приміщення. Іноді виділ в натурі неможливий і тоді питання розмежування може бути вирішене шляхом встановлення порядку користування квартирою. При цьому житлова площа буде поділена між співвласниками, а такі місця, як ванна, туалет, кухня, коридор і передпокій залишаться у спільній власності. Винятком можуть бути квартири, розташовані на першому поверсі. Іноді в них можна обладнати кілька окремих входів, але це має відбуватися з урахуванням усіх будівельних норм і правил. Будівельно-технічна експертиза, зроблена в одному з наших відділень у містах Києві, Одесі, Чернігові, Миколаєві, Кіровограді, Житомирі буде основним доказом при вирішенні подібних суперечок або затвердження порядку користування у добровільному порядку.

Схожі матеріали:

Для чого відбувається виділ частки в натурі

Це потрібно для того, щоб кожен співвласник нерухомого майна, міг володіти і розпоряджатися своєю власністю, не порушуючи прав інших власників. Виділ частки, дозволяє здійснювати зі своєю частиною майна різні цивільно-правові дії (передавати в заставу, продавати, оформляти іпотеку, встановлювати окремі лічильники, тощо).

Орієнтовний перелік необхідних документів:

  • Правоустановчі документи на об`єкт нерухомості із зазначенням часток.
  • Технічний паспорт.
  • Правоустановчі документи на землю.

Отримати консультацію з приводу проведення експертизи з виділу частки в натурі ви можете за телефоном, або в наших регіональних відділеннях. Прийом громадян здійснюється за попереднім записом.


Корисна інформація: