5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Будівельно-технічне експертне дослідження, порядок користування

Замовити експертизу

Детальніше про визначення порядку користування квартирою

На вирішення будівельно-технічного експертного дослідження поставлено наступні питання:

1. Визначити всі можливі варіанти поділу в натурі домоволодіння А за АДРЕСОЮ-1 виходячи із часток співвласників — 1/2 частка за кожним.

2. У випадку неможливості виконання п.1, встановити можливі варіанти порядку користування домоволодіння А за АДРЕСОЮ-1, виходячи із часток співвласників — 1/2 частка за кожним, а також встановити можливі варіанти порядку користування домоволодінням із відступом від ідеальних часток співвласників з можливістю проведення робіт по переобладнанню приміщень та встановленням розміру грошової компенсації при відступу від ідеальних часток.

3. Визначити можливі варіанти встановлення порядку користування земельною ділянкою на якій розташовано домоволодіння А АДРЕСОЮ-1, виходячи із часток співвласників — 1-2 частка за кожним.

Об’єктом дослідження згідно з Ухвалою є домоволодіння А, у тому числі земельна ділянка, що розташовані за АДРЕСОЮ-1.
Враховуючи вимоги нормативної законодавчо-технічної документації, беручи до уваги архітектурно-планувальне рішення досліджуваного житлового будинку, розміщення житлового будинку та господарських будівель і споруд на земельній ділянці, експерт запропонував єдиний технічно можливий варіант поділу в натурі домоволодіння А, розроблений з відступом від ідеальних часток співвласників, оскільки розділити житловий будинок та господарські будівлі і споруди, виходячи із часток співвласників — 1/2 частка за кожним, без нанесення шкоди їх господарському призначенню технічно неможливо.

Експерт дійшов висновку, що при запропонованому варіанті поділу житлового будинку до складу кожної з частин, запропонованих виділити кожному із співвласників, у відповідності з вимогами ДБН та для забезпечення можливості використання їх для проживання, повинні входити: житлова кімната та підсобні приміщення (коридор, кухня, санвузол), тому необхідно виконати роботи, пов'язані з переплануванням та переобладнанням жилого будинку на дві ізольовані квартири.

Враховуючи місце розташування досліджуваних господарських будівель і споруд на земельній ділянці, їх самовільне переобладнання (зміну функціонального призначення), щільність забудови досліджуваної земельної ділянки, а також керуючись вимогами нормативної законодавчо-технічної документації, експерт пропонує господарські будівлі і споруди та земельну ділянку залишити у спільному користуванні співвласників.

Окрім цього, у зв’язку з тим, що при запропонованому варіанті поділу житлового будинку площа приміщень, яку запропоновано виділити ОСОБІ-1 перевищує площу, належну йому у відповідності з ідеальною часткою, літ між співвласниками домоволодіння з відступом від ідеальних часток співвласників, експерт визначив розмір грошової компенсації, що підлягає сплаті ОСОБОЮ-1 ОСОБІ-2.