5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Земельно-технічне експертне дослідження, розподіл землі та порядок користування

На вирішення судової експертизи поставлено наступні питання:

Замовити експертизу

Детальніше про розподіл земельної ділянки

1. Чи є технічна можливість розділу жилого будинку А, що знаходиться за АДРЕСОЮ-1 та земельної ділянки, що розташована за тією ж адресою у відповідності з розмірами частки позивача (1/2) та частки відповідача (1/2)?

2. Якщо розподіл будинку та земельної ділянки технічно можливий (або можливий з незначним відхиленням від вказаних вище часток), то вказати варіанти розподілу, вартість часток, розрахунок компенсації, перерозподіл часток, вказати які роботи необхідно провести по переобладнанню та які матеріальні витрати необхідні на це по кожному варіанту?

При обстеженні (обмірах) були використані: електронний лазерний далекомір Leica DISTO D5 з дальністю вимірювання від 0,05 м до 200 м і точністю вимірювання ± 1 мм на відстані до 30 м, металева рулетка довжиною 10 м, і проводилася фотофіксація цифровим фотоапаратом «CANON».

При огляді технічного стану конструктивних елементів та оздоблення обстежуваного житлового будинку виявлено: тріщини стінах, особливо в місцях примикання стін, значні тріщини в цокольній частині будинку, в місцях сполучення веранд та основної частини будинку, у віконних зонах, що свідчать про пошкодження основи (просідання), тріщини в стиках між плитами перекриття.

Для відповіді на поставлені питання експерт здійснив відповідні обміри та розрахунки земельної ділянки, в результаті чого було встановлено, що фактична площа обстежуваної земельної ділянки, розташованої за АДРЕСОЮ-1, становить (з урахуванням площі забудови житловим будинком, господарськими будівлями та спорудами) 0,1638 га, що не відповідає площі, вказаної в Державному акті на право власності на землю. Окрім цього, у зв’язку з відсутністю в наданих матеріалах справи інформації про первинне відведення досліджуваної земельної ділянки та про розташування будівель та споруд щодо меж вказаної земельної ділянки згідно державного акту, визначити, де саме відбулося їх зміщення експерту не надалося можливості.

Враховуючи вимоги нормативної законодавчо-технічної документації, беручи до уваги архітектурно-планувальне рішення обстежуваного житлового будинку, розміщення житлового будинку та господарських споруд на земельній ділянці, а також враховуючи незадовільний технічний стан житлового будинку та господарських споруд, експерт запропонував два варіанти розділу жилого будинку та земельної ділянки між співвласниками у відповідності з частками по 1/2, що є можливими виключно за умови підсилення фундаментів будівель та заміни (ремонту) пошкоджених ділянок стін будівель.

Кожну з частин житлового будинку, запропоновану виділити одному та другому співвласникам при запропонованому першому та другому варіанті розділу, необхідно забезпечити індивідуальними системами водопостачання, каналізації, газопостачання (опалення) та електропостачання, з розробленням та узгодженням всіх проектів і отриманням необхідних дозволів у відповідних інстанціях.

Виходячи з вищевикладеного проведеного дослідження площі приміщень житлового будинку та господарських будівель і споруд, які пропонується виділити співвласникам при запропонованих першому і другому варіантах розділу не відповідають належним їм у відповідності з часткою, тому, експертом було визначено розмір грошової компенсації за недоотримані площі (частини) у вказаному житловому будинку та господарських будівлях і спорудах, що підлягає сплаті тим із співвласників, що отримає більшу їх частину.