5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Будівельно-технічне експертне дослідження, розподіл нерухомості

Розподіл нерухомості

На вирішення будівельно-технічного експертного дослідження поставлено наступні питання:

Замовити експертизу

Детальніше про розподіл нерухомості при розлученні

1. Чи є технічна можливість розділу жилого будинку N за АДРЕСОЮ-1 та земельної ділянки, що розташована за тією ж адресою у відповідності з розмірами частки ОСОБИ-1 (1/2) та частки ОСОБИ-2 (1/2)?

2. Якщо розподіл будинку та земельної ділянки технічно можливий (або можливий з незначним відхиленням від вказаних вище часток), то вказати варіанти розподілу, вартість часток, розрахунок компенсації, перерозподіл часток, вказати які роботи необхідно провести по переобладнанню та які матеріальні витрати необхідні на це по кожному варіанту?

При обстеженні (обмірах) були використані: електронний лазерний далекомір Leica DISTO D5 з дальністю вимірювання від 0,05 м до 200 м і точністю вимірювання ± 1 мм на відстані до 30 м, металева рулетка довжиною 10 м, і проводилася фотофіксація цифровим фотоапаратом «CANON».

Враховуючи вимоги нормативної законодавчо-технічної документації, беручи до уваги архітектурно-планувальне рішення обстежуваного житлового будинку, розміщення житлового будинку та господарських споруд на земельній ділянці, а також враховуючи незадовільний технічний стан житлового будинку та господарських споруд, експерт запропонував два варіанти розділу жилого будинку та земельної ділянки між співвласниками у відповідності з частками по 1/2, що є можливими виключно за умови підсилення фундаментів будівель та заміни (ремонту) пошкоджених ділянок стін будівель.Приклад експертизи. Розподіл нерухомості

Варіанти поділу жилого будинку за АДРЕСОЮ-1 між співвласниками у відповідності до часток по 1/2 були розроблені експертом з незначним відступом від ідеальних часток співвласників, оскільки розділити житловий будинок та господарські будівлі і споруди на дві рівні частини без нанесення шкоди господарському призначенню будівель технічно неможливо.

При запропонованому першому та другому варіанті розділу житлового будинку, кожну з частин необхідно забезпечити індивідуальними системами водопостачання, каналізації, газопостачання (опалення) та електропостачання, з розробленням та узгодженням всіх проектів і отриманням необхідних дозволів у відповідних інстанціях.

Перший варіант розділу земельної ділянки був розроблений експертом виходячи з першого варіанту поділу жилого будинку та у відповідності з вимогами законодавчої нормативно-технічної документації, другий варіант — з другого варіанту поділу жилого будинку.

У зв'язку з тим, що при запропонованих варіантах розділу жилого будинку площі приміщень житлового будинку та частини господарських будівель і споруд, пропоновані виділити співвласникам, не відповідають належним їм відповідно до часток по 1/2 кожному, експертом було зроблено перерахунок часток у власності за приміщеннями та будівлями, пропонованими виділити співвласникам при запропонованих варіантах розділу, та визначено розмір грошової компенсації за недоотримані частини у вказаному житловому будинку та господарських будівлях і спорудах, що підлягає сплаті тим із співвласників, що отримає більшу їх частину.