5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Отримати персональну консультацію

Лінгвістичне дослідження писемного мовлення можна розділити на:

- авторознавче дослідження, завданням якого є встановлення автора тексту, стану автора на момент створення тексту, складання тексту самостійно або за участю інших осіб шляхом диктування або переписування;

- семантико-текстуальне дослідження, завданням якого є об'єктивна оцінка змісту тексту, а саме встановлення факту приниження честі, гідності та надання інформації негативного характеру.

Об'єктом дослідження є мовні одиниці, висловлювання, тексти, зафіксовані в усній і письмовій формі на будь-якому матеріальному носії.

Вивчення мовного використання також включає в себе аналіз дискурсу, який зосереджується на розширених письмових і розмовних текстах, щоб визначити, як мова використовується для передачі соціального сенсу. Як правило, лінгвістичне дослідження визначає закономірності використання мови (лексика, граматика, дискурс) у відповідному ключі.

Коли потрібно проводити?

1) Якщо є підстави вважати, що про вас була опублікована неправдива інформація негативного характеру.

2) В інших випадках, коли необхідно розтлумачити або дослідити текст.

Завдання лінгвістичної експертизи:

- тлумачення значення і роз'яснення походження слова, словосполучення, фразеологізму чи іншої мовної одиниці;
- тлумачення основного і додаткового (конотативного) значення мовної одиниці, актуалізованої в контексті;
- дослідження тексту (фрагмента) з метою виявлення його смислової спрямованості, модальності пропозицій, експресивності і емотивності мовних одиниць, їх формально-граматичної характеристики і семантики, специфіки використаних стилістичних засобів і прийомів.

Що досліджує експерт при лінгвістичній експертизі?

- публікації в газетах, журналах і електронних виданнях;
- рекламні повідомлення, листівки;
- письмові виступи, заяви, звернення;
- усні висловлювання, розмови;
- інтернет-комунікації (форуми, блоги);

Хто проводить дане дослідження?

Дослідження виконуються досвідченими фахівцями нашої організації, що мають багаторічний стаж роботи у науково-дослідних установах судових експертиз Міністерства юстиції України та/або Міністерства внутрішніх справ на посаді судових експертів з правом проведення лінгвістичних досліджень.

Таким чином, дослідження виконуються на високому професійному рівні з урахуванням відповідних методик, що внесені до Реєстру методик проведення судових експертиз Міністерства юстиції України.

***Щодо наявності свідоцтва судового експерта у фахівців, що проводять лінгвістичну експертизу: 

Лінгвістична експертиза відповідно до п. 1.2.1. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5 (зі змінами), є видом криміналістичної експертизи.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» від 25.02.1994 р. № 4038-ХІІ (зі змінами) виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов'язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.

Таким чином, в недержавних експертних організаціях не можливо проведення судових експертиз за даним напрямком особами, з діючим свідоцтвом судового експерта (тому що воно видається виключно працівникам державних установ та може використовуватись експертами тільки від імені державної установи).  

Разом з цим, ми маємо належну матеріально-технічну базу та відповідних фахівців для проведення лінгвістичної експертизи в рамках «дослідження спеціаліста» за заявою фізичних або юридичних осіб або за ухвалою суду. 

У випадку призначення судової лінгвістичної експертизи судом, можливість її виконання нашими фахівцями буде додатково погоджено із судом.

Який документ буде отримано за результатом проведення?

Надається висновок спеціаліста. Навіть якщо експертиза була призначена судом і узгоджено її проведення нашим фахівцем, документ буде називатися висновок спеціалсіта, так само в ньому не буде підпису про кримінальної відповідальності.

***Такі особливості - у зв'язку з обмеженнями передбаченими ст. 7 ЗУ "Про судову експертизу".

Який порядок проведення, як замовити?

Для висновку спеціаліста:

1) Направити нам письмові пояснення і документи по ситуації, в якій виникла необхідність провести дослідження.
2) Отримати від нас підтвердження можливості провести дослідження у вашій ситуації, інформацію про вартість експертизи та можливі терміни її проведення.
3) У разі згоди на умови проведення отримати пакет документів для замовлення дослідження.
4) Підписати заяву, договір, здійснити оплату в повному обсязі (в офісі або віддалено).
5) Після підготовки висновку отримати результат дослідження.

Для судової експертизи (призначеної судом):

1) Направити нам письмові пояснення і документи по ситуації, в якій виникла необхідність провести дослідження.
2) Отримати від нас підтвердження можливості провести судову експертизу у вашій ситуації, інформацію про вартість експертизи та можливі терміни її проведення.
3) Подати в суд клопотання про призначення експертизи.
4) Отримати рішення суду про призначення лінгвістичної експертизи експертам нашої організації.
5) Після надходження матеріалів до нас, отримати рахунок для оплати дослідження і здійснити оплату в повному обсязі.
6) Після підготовки висновку результат дослідження буде відправлений до суду, де ви зможете з ним ознайомитися.

Які документи (інформація) потрібні для замовлення?

1) Текст, який буде досліджуватися. У разі надання відео або аудіо запису, додатково буде потрібно підготовка стенограми;

Так само можуть знадобитися інші документи (інформація) в залежності від конкретних обставин вашої ситуації і питань, які плануються на дослідження. Детальну інформацію з цього приводу ми повідомимо в процесі розгляду вашого звернення.

Які питання можна поставити експерту почеркознавцю?

Нижче пропонуємо стандартний перелік питань. У разі необхідності він може бути змінений, або можуть бути поставлені додаткові питання в залежності від конкретної ситуації.

 • Які значення мають слова, словосполучення, фрази, зафіксовані в досліджуваному тексті?
 • Який об'єктивний зміст досліджуваного словосполучення, речення, тексту, групи текстів?
 • Чи містяться в тексті висловлювання, виражені в формі закликів до певних дій (вказати, яких саме)? Якщо так, то чи є ці заклики публічними (або який характер і форму мають ці заклики)?
 • Чи міститься в тексті інформація позитивного або негативного характеру по певній фізичній або юридичній особі?
 • Чи містяться в тексті висловлювання образливого характеру щодо певної особи?
 • Чи є висловлювання фактичним твердженням або оціночним судженням?

Консультація фахівця лінгвіста

Іноді досить консультації з видачею попередньої відповіді. Така процедура дозволить визначити напрямок подальших дій і розробити стратегію захисту ваших прав та інтересів.

Фахівці Судової незалежної експертизи України готові дати відповіді на запитання, які вас цікавлять в сфері лінгвістики в рамках платної консультації. Вартість проведення консультації значно нижча повноцінного дослідження.

Орієнтовний термін проведення консультації фахівця лінгвіста становить - 1-2 робочих дня.

 

Термін проведення:

Орієнтовний термін проведення становить:

 • дослідження призначене судом - до 30 днів;
 • за заявою юридичних і фізичних осіб - до 10 днів.

Точні терміни будуть розраховані в момент звернення з урахуванням обсягу дослідження і поточної завантаженості фахівців.

***Термін проведення залежить від складності дослідження, кількості поставлених запитань і завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13. розділу I "Інструкції про призначення та проведенн і судових еспертіз і експертних досліджень", затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р № 53/5.

Детальніше

Вартість експертизи:

Вартість експертизи визначається індивідуально після ознайомлення з наданою інформацією з урахуванням конкретних обставин вашої ситуації. В т.ч. кількості поставлених питань та особливостей дослідження.

Мінімальна вартість даного виду дослідження - від 5000 грн.

Способи оплати:

 • готівкою в будь-якому банку України або в нашому відділенні у м. Київ (з видачею підтверджувального документа);
 • безготівковим переказом з рахунку юридичної або фізичної особи;
 • онлайн на нашому сайті банківською карткою Visa та / або MasterCard (сервіс LiqPay);
 • у розстрочку за програмою «Оплата Частинами» бал «Миттєва розстрочка» від Приватбанку.

Детальніше 

Приклади експертиз:

 

Отримати персональну консультацію  


Фотогалерея:

Схожі матеріали:


Отримати консультацію з проведення лінгвістичного дослідження ви можете по телефону, відправивши запит на електронну пошту або особисто в наших регіональних відділеннях (прийом громадян здійснюється за попереднім записом).


Корисна інформація: