5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

wПідписи на юридичних та комерційних документах часто ставляться під сумнів. Але як ви можете уникнути такої ситуації або принаймні зменшити ризик?

Підпис є важливим елементом вашого особистого характеру. Він унікальний для вас, і навіть сьогодні в цифровому світі все ще широко використовується для позначення згоди на широкому спектрі транзакцій. У цьому контексті йдеться про те, що мало хто дбає про підписання навіть найважливіших документів.

Серед найпоширеніших виділяють такі проблемні підписи:

Простий

Якщо ваш підпис занадто простий, короткий або написаний повільно, то, як правило, його легко підробити навіть з меншою кількістю здібностей. Прикладом може бути перехресна позначка, яка може бути дійсним юридичним підписом, якщо його було засвідчено, але якщо не перевірити документи, то це важко підтвердити.

Символічний

Багато професіоналів, схоже, думають, що яскравий, викривлений підпис важко імітувати, коли насправді це все навпаки. Ці типи підписів часто є прямими для фальшивомонетників, які з невеликою практикою можуть взагалі повторити одне або декілька рухів з достатньою швидкістю та точністю для передачі зразка.

Змінний

Якщо ваш підпис не має узгодженості, основного шаблону, його можна встановити та використовувати як еталон для цілей ідентифікації. У цьому випадку було б практично неможливо довести, чи є ваш особистий підпис справжнім, чи ні.

Найважчий тип підпису з метою фальсифікації насправді написаний з хорошою рівновагою ритму і форми. Тобто підпис, який є послідовним, плавно виконаним і містить численні окремі бланкові листи, що зв'язують штрихи та інші функції.

Навіть якщо ваш підпис не потрапляє до однієї з проблемних категорій, згаданих вище, варто застосувати деякі додаткові заходи:

Важливі документи повинні мати свідків

Це може здатися досить очевидним, але свідок під час підписання паперів повинен бути обов’язково.

Дати документів

Письмові дати, як і з підписами, часто можуть бути дуже індивідуальними, тому вони також можуть використовуватись експертами як додатковий спосіб встановлення автентичності.

Використання послідовного формату підпису

Багато людей використовують різні формати підпису залежно від того, що вони підписали, але в ідеалі найкраще дотримуватися одного формату.

Зберігання документів

Дуже важливо, щоб експерт автентифікував запитуваний підпис та доступні відповідні підписи для порівняння. Якщо видається двадцятирічний документ із запитаним підписом, то іноді важко визначити його автентичність, якщо не існує одночасного підпису порівняння.

Ніколи не закріплюйте чистий папір або форми

Це небезпечна практика підписати все, що не було завершено наперед. За допомогою сучасних програм обробки текстів шахрайський документ може бути легко побудований навколо справжнього підпису на порожньому папірці.

Підписання окремих сторінок

Важливі документи, що містять кілька сторінок повинні мати підпис або нумерацію кожної сторінки. Це допомагає запобігти змінюванню або додаванню сторінок після факту, або сторінки підписів, доданих до зовсім іншого документа.

Небезпека електронних підписів

Часто електронні проскановані копії рукописного підпису, додані до документів згодом поширюються через електронну пошту для широкої аудиторії. Тому ви ефективно надали життєво важливу інформацію всім, хто може бути зацікавлений у створенні фальшивого документа з вашим підписом на ньому. Використовуючи комп'ютерні програми, ці високоякісні підписи легко «викидаються» на новий документ. Їх можна змінити, розтягнути або змінити колір. Новий сфальсифікований підпис може бути «побудований» шляхом скорочення окремих слів та функцій з декількох різних електронних підписів. В результаті підпис буде унікальним і підпадає під нормальний діапазон варіацій особи. Якщо підозрюється саме ця діяльність, то завжди слід шукати доступ до оригінального документа, що суперечить подібним випадкам «вирізання та вставки».

Що робити, якщо нічого з вищезазначеного переліку не підходить?

Якщо ви вважаєте, що ваш підпис був підроблений або доданий до документа без вашого відома чи згоди, то компетентний спеціаліст судового почеркознавчого дослідження зможе надати можливість підтвердження чи спростування. Судова експертиза документів є однією з найстаріших криміналістичних дисциплін, що забезпечує надійний науковий процес, її результати є надійними та загальновизнаними судами по всьому світу.

Популярні матеріали: