5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

В українському законодавстві батько та матір мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Вони не змінюються в залежності від того перебувають батьки у шлюбних відносинах між собою чи ні. А кожна дитина має право як на батька так і на матір.

Нажаль, багато дітей не можуть відчути любов та тепло обох батьків. При розлучені постає питання з ким має проживати дитина. Це питання вирішують дорослі. Як правило, вихованням  дитини займається мама, а для батька встановлюється режим відвідування.

Судом може бути визначено спосіб участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо.  Це дозволить забезпечити принцип рівності матері і батька в турботі і участі у вихованні дитини. В таких випадках слід враховувати особисте відношення дитини.

Можна просто запитати дитину у судовому засіданні як вона відноситься до свої батьків. А чи буде відповідь дитини її власним волевиявленням? Чи стане результатом маніпуляції дорослого, або просто обумовлена страхом перед батьками сказати правду?

В такому випадку необхідна допомога спеціаліста. Проведення психологічного дослідження відносин між батьками та дитиною допоможе визначити:

  • які психологічні умови виховання створюють батько, матір на дитину;
  • яке відношення дитини до батька та матері;
  • який спосіб та режим участі у вихованні найбільш сприятливий для дитини.

У випадку якщо один з батьків має негативний вплив на виховання дитини , висновок судового експерта психолога стане вагомим доказом при вирішенні питання про встановлення режиму виховання. Після психологічного обстеження експертом надаються  рекомендації щодо подальших умов виховання дитини.

Отримати персональну консультацію 


Схожі матеріали:

Отримати консультацію з приводу проведення психологічної експертизи ви можете за телефоном, або в наших регіональних відділеннях. Прийом громадян здійснюється за попереднім записом.


Законодавство про судові експертизи:

Про судову експертизу
Верховна Рада України; Закон від 25.02.1994 № 4038-XII

Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та Науково-методичних [...]
Мін'юст України; Наказ, Інструкція, Рекомендації від 08.10.1998 № 53/5

Про затвердження Порядку проведення рецензування висновків судових експертів та висновків експертних [...]
Мін'юст України; Наказ, Порядок від 25.05.2015 № 775/5


Корисна інформація: