5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

manganese

Марганець – один з дев'яти основних поживних речовин, які рослини потребують для росту. Багато процесів залежать від цієї поживної речовини, включаючи формування хлоропласту, фотосинтезу, метаболічних особливостей оксиду азоту та синтезу деяких ферментів.

Ця роль марганцю в рослинах надзвичайно важлива. Дефіцит, який часто зустрічається в грунтах, що мають нейтральний або високий рН або значну кількість органічної речовини, може викликати серйозні проблеми з рослинами.

Дослідження за цим напрямком:

Хімічний аналіз ґрунту

Необхідно відзначити різницю між магнієм і марганцем, оскільки деякі люди схильні їх плутати. Хоча як магній, так і марганець є важливими мінералами, вони мають дуже різні властивості.

Магній є частиною молекули хлорофілу. Рослини, у яких бракує магнію, стануть блідо-зеленими або жовтими. Рослина з дефіцитом магнію буде мати ознаки пожовтіння спочатку на старших листах біля стебла рослини.

Марганець не є частиною хлорофілу. Симптоми дефіциту марганцю надзвичайно схожі на магній, тому що марганець бере участь у фотосинтезі. Листя стають жовтими, а також починається хлороз листків у рослин. Проте марганець менш рухливий у рослині, ніж магній, тому симптоми дефіциту з'являються спочатку на молодому листі.

Інші матеріали за цим напрямом:

Вплив високого вмісту азоту на рослини

Вплив рН (кислотності) ґрунту на рослини

Вплив на рослини аміачно-нітратного складу ґрунту

Який має бути рівень фосфору для родючості ґрунту?

Який має бути рівень амонійного азоту для родючості ґрунту?

Чи залежить рівень родючості ґрунту від кількості гумусу?

Токсичність марганцю характеризується потемнінням вен і деяким хлорозом на більш старих листах рослин. У кукурудзі розвивається мертва тканина між листям жилок. У соєвих бобів листя згортається.

Завжди найкраще отримати результати хімічного аналізу грунту, щоб визначити точну причину симптомів. Інші проблеми, такі як дефіцит заліза, пошкодження рослин гербіцидами також можуть призвести до жовтого кольору листя.

Популярні матеріали: