5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (6 Votes)

Товарознавче експертне дослідження планшета

Замовити експертизу

Експертиза побутової техніки

На вирішення експертного дослідження було поставлено наступне питання:

  • Чи присутні сліди механічного впливу на планшеті Soni Xperia Z2, модель SGP 511?

Об’єкт дослідження — планшет Soni Xperia Z2, модель SGP 511. 

Експертиза планшета

Оцінка якості товару вимагала від експерта високої ерудиції і знань, пов’язаних з процесами створення, товаропросування, реалізації і споживання певного товару.

Одним із основних завдань дослідження було розмежування дефектів, що були виявлені в процесі експлуатації, на дефекти, які виникли на стадії виробництва, але виявлені в процесі експлуатації та дефекти що виникли внаслідок експлуатації.

Дефекти експлуатації можна диференціювати на дефекти, що утворилися в процесі природної експлуатації і дефекти, що виникли в процесі експлуатації в результаті дії негативних чинників.

Окрім судового експерта товарознавця в процесі проведення дослідження приймав участь фахівець, який має повну вищу освіту за спеціальністю “Професійне навчання. Електроніка, радіотехніка, електронна схемотехніка та зв’язок” та здобув кваліфікацію інженера — електротехніка-дослідника, викладача дисциплін в галузі радіоелектроніки.

За результатами спільної діагностики загального технічного стану планшету Sony Xperia Z2, модель SGP 511 були виявлені несправності основних елементів пристрою, биті субпікселіматриці (зеленого, синього, червоного кольору), що найімовірніше є браком при виробництві матриці TFT.

Після проведеного дослідження, згідно візуального обстеження на планшеті виявлено дрібні павутиноподібні затертості, що характерно для перших днів природної експлуатації. Але зовнішніх дефектів або слідів механічного впливу, які б могли призвести до несправностей планшету виявлено не було.

Тому формуючи експертний висновок, відповідаючи на поставлене питання, фахівці судової незалежної експертизи України прийшли до висновку, що сліди механічного впливу, які могли призвести до несправності планшету відсутні.