5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

fakeПідробка — це кримінальне правопорушення і лише суд може визначити факт  наявності підробки документів.

Внаслідок дослідження документів надається лише висновок про те, чи документ є справжнім чи ні. Експерт готує висновок щодо конкретного випадку, враховуючи питання документообігу, що має суттєві докази. За допомогою проведення технічної експертизи документів можна підтвердити вірогідність, тобто справжність або фальсифікацію.

Прикладом може стати загальна ситуація, коли хтось один із подружжя підписує важливі документи, такі як кредитні угоди або гарантії. Це може бути цілком нормальною практикою для відповідних осіб або це могло бути зроблено однією стороною без згоди іншої сторони. У цьому випадку спеціаліст надає висновок про достовірність підпису. Результати експерта можуть допомогти суду з визначенням наміру. Якщо підпис, про який йде мова, ретельно моделюється і дуже нагадує справжній підпис, то це показуватиме ступінь винуватості особи, відповідальної за таке моделювання. У цьому випадку можуть бути дуже обмежені або відсутні дані рукописного тексту, які фактично зв'язують подружжя з підробкою підпису, оскільки, вони, можливо, успішно використали власні навички написання.

Не виключено, що сторінка підпису з одного договору може бути додана до зовсім іншого договору, який потім був представлений однією стороною як дійсна угода. Це могло бути зроблено навмисно з шахрайським наміром, але внаслідок обсягу документів це може спричинити адміністративну помилку. Незалежно від того, чи було підроблено документ, чи ні, але справу можна вирішити до суду. Хоча насправді можна однозначно стверджувати, що сторінка підпису на документі А була скопійована зі сторінки підпису на документі B.

Для установки відповідності та ідентифікації за допомогою комп'ютерної техніки порівнюється виготовлення наданих документів в рамках технічного дослідження документів.

Популярні матеріали: