5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

polyphosphatesПоліфосфати — це полімери фосфорної кислоти, які відіграють значну роль в біоенергетиці живих клітин. Як харчова добавка, поліфосфати відомі під позначенням Е452. Фосфати мають широке застосування в харчовій промисловості та належать до спеціальної групи добавок, призначенням яких є формування і збереження консистенції й форми продуктів харчування. Їх застосовують для пом'якшення води, знежирення волокна, як компонент пральних порошків і мила, інгібітор корозії, каталізатор, у харчовій промисловості.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Токсичність поліфосфатів полягає у спроможності поліфосфатів утворювати комплекси з біологічно важливими елементами, особливо з кальцієм. На теперішній час застосування фосфатів у виробництві, медицині та споживанні є широко розповсюдженим. Фосфорні добрива, основним компонентом яких є фосфати, це незамінний компонент сучасних технологій рослинництва. Фосфати натрію та калію, що широко використовуються в синтетичних миючих засобах, зв'язують іони кальцію і магнію, чим пом’якшують воду та покращують ефективність миючих засобів. Фосфати застосовують у виробництві деяких лікарських речовин. Також, фосфати офіційно дозволено вживати як добавку в харчовій промисловості для поліпшення консистенції та товарного вигляду м’ясо-молочних та рибних виробів.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Неврегульоване використання фосфатів призводить до низки медичних та екологічних проблем. Так, надмірне надходження фосфору в організм людини є небажаним та шкідливим. При цьому спостерігаються негативні обмінні явища, що можуть призвести до хвороби, оскільки ці речовини порушують кислотно-лужний баланс клітин шкірного покриву, відповідальних за їх захист. Результатом цього можуть стати дерматологічні захворювання. Але крім впливу на шкіру, фосфати мають небезпечний вплив на організм людини в цілому через те, що вони можуть проникати в кров, змінюючи процентний вміст гемоглобіну. Також вони змінюють щільність сироватки крові та кількість білка. Все перераховане може спричинити порушення функцій нирок і печінки, а також пошкодження скелетних м'язів. А це, у свою чергу, стає причиною важких отруєнь, порушення обмінних процесів і загострення різних хронічних захворювань. Якщо фосфати у воді містяться у помірних кількостях, то це не становить якоїсь небезпеки.

Популярні матеріали: