5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

silverСрібло — це важкий метал, клітинна отрута, високонебезпечний та шкідливий ксенобіотик. Згідно із санітарними нормами та правилами срібло віднесли до 2 класу небезпеки, в якому знаходяться небезпечні речовини. У цій групі знаходяться кобальт, свинець, миш'як та ціаніди. Іони срібла заміщають іони мікроелементів у ферментах, наприклад кобальт, відповідальних за метаболізм і розмноження. Це призводить до порушення функції клітини та до її загибелі. При надходженні в організм великих доз срібла розвивається гостре отруєння.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Срібло не реагує з чистою водою. Воно стійке як у воді, так і в повітрі. У нормальних умовах срібло нерозчинне у воді. Це також стосується низки сполук срібла, таких як сульфід срібла. Деякі інші сполуки срібла більш-менш розчинні у воді.

За допомогою води срібло потрапляє на шкіру та може усмоктуватися в організм через неї. В організмі людини срібло знаходиться у великих кількостях. Найбільше срібла міститься в головному мозку, в ядрах нервових клітин, в залозах ендокринної системи, райдужній оболонці очей та в кістках. Як і інші важкі метали, срібло повільно виводиться з організму, а при його постійному надходженні може навіть накопичуватися. Тривале накопичення срібла в організмі викликає аргірію – отруєння сріблом. Першою ознакою аргірії є посилення пігментації райдужної оболонки очей і шкірних покривів.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Срібло відкладається в шкірі, волоссі та в інших органах. Знебарвлення відкритих ділянок шкіри обумовлено переходом акумульованого в шкірі срібла в його сполуки, наприклад сульфід срібла. У деяких випадках срібло може стимулювати вироблення меламіну. Такий стан може виникнути при свідомому введенні в організм препаратів срібла з метою лікування або при додаванні срібла в воду з метою дезінфекції без подальшої елімінації його з води. У будь-якому разі, віднести срібло до корисних мікроелементів буде неправильно.

Популярні матеріали: