5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

ironРозпізнати воду з підвищеним вмістом заліза нескладно. Вона має характерний іржавий колір і неприємний металевий присмак (якщо ви зважитеся її спробувати). Перевищення вмісту заліза призводить до утворення іржавих патьоків на сантехніці, плям на одязі при пранні. Цю проблему особливо гостро відчувають власники свердловин, де підземна вода зазвичай містить велику кількість заліза. В багатьох випадках одночасно із залізом у підземній воді наявні марганець та сірководень. Через них вода набуває неприємного чорнильного вигляду, металічного або сірководневого присмаку.

Навіть якщо вода на вигляд здається прозорою та чистою, це зовсім не означає, що вона такою і є насправді. Характерного жовто-бурого кольору вода може набути згодом через її контакт із киснем повітря, внаслідок якого залізо окислюється та надає їй забарвлення. Нерідко питна вода, що надходить зі старого водогону, виготовленого зі сталевих труб, має у своєму складі заліза у кілька разів більше, аніж дозволяють санітарні норми.

Металевий присмак далеко не найбільша проблема. Саме залізо не завдасть шкоди організму, проте воно має властивість накопичуватися в печінці. А це вже призводить до порушення роботи цього органу з усіма неприємними наслідками.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Великий вміст заліза у воді також негативно відображається на стані сантехніки та побутової техніки. Тривалентне залізо, що утворюється при окисленні (а простіше кажучи — іржа), осідає на трубах, кранах, деталях пральних і посудомийних машин. Все це призводить до скорочення їх терміну служби та частих поломок. Видалення заліза з води (так зване «знезалізнення») — без перебільшення одне з найскладніших завдань у водоочистці.

Заморожування — найдешевший спосіб очищення питної води. При температурі — 1-2°С замерзає та частина води, що містить важкі метали. Лід викидають. Решту води заморожують при температурі 0°С. Коли замерзає 2/3 об'єму посудини, у кризі роблять отвір і зливають незамерзлу третину води. Її вважають найчистішою і найм'якшою. Також можна очищувати воду за допомогою фільтрів.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Нинішня практика очищення води від надлишків домішок металів застосовує аерування й каталітичне окислення.

Аерування (або окислення) застосовується лише у промислових масштабах. Для того, щоб окислити, відстояти й потім ще профільтрувати воду у такий спосіб у домашніх умовах, будуть потрібні дуже великі резервуари для води та чимало терпіння, щоб дочекатися закінчення процесу.

Окислення за допомогою каталізатора, по суті, мало відрізняється від аерування і є його компактною штучною імітацією. Для прискорення процесу окислення використовується марганцевий каталізатор, а вода, яка проходить через його гранули не лише прискорено окислюється, а й залишає на цьому своєрідному гранульованому фільтрі непотрібний окис. Коли увімкнеться автопромивка фільтруючого середовища, під тиском води шкідливий окис буде змитий і потрапить в дренаж.

Добрий результат дає відстоювання води: 2,5 години має відстоятися питна вода, щоб із неї вивітрились шкідливі леткі сполуки. Щоб випали в осад важкі метали, треба відстоювати 6 год.

Популярні матеріали: