5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

NickelНікель — це твердий сріблясто-білий метал, чия міцність, пластичність та стійкість до нагрівання та корозії роблять його надзвичайно корисним для розробки найрізноманітніших матеріалів. Він є хорошим провідником електрики та тепла, одним з чотирьох елементів (кобальт, залізо, нікель та гадоліній), які є феромагнітними (легко намагніченими) при кімнатній температурі. Нікель є перехідним металом, тобто він має валентні електрони в двох оболонках замість одного, що дозволяє формувати кілька різних станів окиснення.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Нікель може потрапляти у воду як з точкових, так і з неточкових джерел. Дифузні викиди нікелю можуть виникати від електростанцій, сміттєспалювальної установки та металургійної промисловості. Нікель безпосередньо випускається з різних галузей промисловості шляхом вивантаження поверхневих вод. Він застосовується в сплавах для обробки забруднених поверхневими водними металами важких металів в нікель-кадмієвих батареях як каталізатор та як пігмент. Чистий нікель часто застосовується як захисне покриття на металеві та мідні об'єкти. Нікель-мідні сплави застосовуються в монетах дуже довго. Інші сплави застосовуються для виготовлення кухонних, ювелірних виробів та виробництва турбін. Нікель часто присутній в сільськогосподарських ґрунтах, розташованих поблизу промислових підприємств, що займаються викопним паливом. Органічна речовина часто адсорбує нікель, внаслідок чого вугілля та масло містять сліди елемента.

Нікель має властивість концентруватися в тканинах та органах, в яких відбуваються інтенсивні обмінні процеси. Таким чином, найбільша концентрація нікелю в організмі відбувається в гіпофізі, щитовидній та підшлунковій залозах. Добова доза нікелю для людського організму становить від 0,3 до 0, 6 мг. Як правило, така доза надходить з продуктами харчування, тому немає рекомендованої дози, щоб приймати даний елемент в добавках. У свою чергу, дефіцит нікелю не становить загрози для здоров'я, на відміну від його надлишку, тому без попередніх обстежень не слід приймати препарати, що містять нікель.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Нікель — це токсичний елемент, особливо його розчинні сполуки, які найчастіше потрапляють в організм з питною водою. Надлишок цього елемента в організмі порушує функції серцево-судинної системи, роботу шлунково-кишкового тракту, нервової системи, дітородну функцію, знижує функції щитовидної залози та змінює баланс калію, йоду, фосфору. Отруєння нікелем можуть призводити до серйозних захворювань дихальної системи, аж до летального результату.

Нікель може бути видалений з води за допомогою адсорбції активованого вугілля. Коагуляція є ще одним можливим варіантом. Нікель лише повністю осідає при певних умовах, а саме значення рН, щонайменше, 9,5, при якому він повністю перетворюється в гідроксид нікелю.

Популярні матеріали: