5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

cobaltКобальт — це твердий феромагнітний, сріблясто-білий, твердий, блискучий, крихкий елемент, один з часто забарвлених металів з безліччю застосувань, цікавими фактами та динамічними властивостями. Подібний до заліза та нікелю за своїми фізичними властивостями. Кобальт стійкий у повітрі та не впливає на воду, але повільно взаємодіє із розведеними кислотами.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Кобальт використовується у багатьох сплавах (суперсплави для деталей у газотурбінних двигунах, корозійно-стійкі сплави), на магнітних носіях, як каталізатори для нафтової й хімічної промисловості.

Хоча у природі існують стабільні ізотопи кобальту, кобальт має два радіонукліди, які можна виявляти у питній воді. Кобальт-58 та кобальт-60 є одночасно антропогенними нуклідами, які можуть бути присутніми від охолоджувальної води, що використовується на об'єктах ядерної енергетики. Первинне антропогенне джерело кобальту-60 походить з атомних електростанцій, коли нейтрони від ядерного реакційного процесу бомбардують природний кобальт (кобальт-59), присутні в металі, що утворює сам реактор. Через свою поширеність та активність кобальт-60 є більшою проблемою для водопостачання.

Виділені частинки іонізують або дестабілізують атоми, коли вони проходять через клітини тіла, що пошкоджують хромосоми, що може призвести до раку. Радіоактивний кобальт спричиняє зменшення числа білих клітин та викликає шкоду на репродуктивну систему.

Радіоактивний кобальт та інші випромінювачі бета-частинок регулюються у питній воді з комбінованим максимально допустимим рівнем забруднюючих речовин. Іонний обмін та зворотний осмос — це найкращі доступні технології для контролю бета-частинок у питній воді. Нерадіоактивний кобальт має певні наслідки для здоров'я (можливий неправильний розвиток плоду у вагітних жінок, є канцерогеном для людини).

Природний кобальт (кобальт-59) присутній у більшості порід, ґрунту та рослин. Він може бути знайдений в воді у розчинених іонних формах. Кобальт звичайно поєднується з іншими елементами, такими як кисень, сірка та миш'як за своїм характером, і є критичним у формуванні вітаміну В-12.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Розчинені сполуки кобальту — це природні речовини, які можуть вплинути на здоров'я людини. Кобальт є важливим олігоелементом, необхідним для утворення вітаміну В12 (гідроксокобаламін). Загальна добова доза кобальту змінна та може становити до 1 мг. Дослідження ризику для здоров'я, спричиненого впливом кобальту на питну воду на дуже низьких рівнях, виявили малоймовірний потенційний вплив на здоров'я людей. Проте надмірне введення цього мікроелемента (більше як 5 мг на день) викликає патологічні функції щитовидної залози, поліцитемію та перевиробництво червоних кров'яних клітин (еритропоез) при збільшенні виробництва еритропоетину гормонів з нирок. Тому основною метою забезпечення якісної питної води є максимальне видалення такого елемента.

Популярні матеріали: