5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

calcium

Кальцій — це мінерал, який зустрічається у багатьох продуктах. Організм потребує кальцію, щоб підтримувати міцність кісток та виконувати багато важливих функцій. Майже весь кальцій зберігається в кістках та зубах, де він підтримує їх структуру та твердість. Найпоширенішими сполуками є вапняк, крейда та мармур, які мають однаковий хімічний склад, але різну кристалічну будову.

Тіло також потребує кальцію для руху м'язів, а нерви для підтримання сигналів між мозком та кожною частиною тіла. Крім того, кальцій використовується для того, щоб допомогти кровоносним судинам рухатися крові по всьому тілу та сприяти випуску гормонів та ферментів, які впливають майже на кожну функцію в організмі людини.

Цікаво, що кальцій потрапляє на п'яте місце де завгодно: він є п'ятим найбільш поширеним елементом за масою в земній корі (після кисню, кремнію, алюмінію та заліза); п'ятий найбільш розповсюджений розчинений іон у морській воді (після натрію, хлориду, магнію та сульфату)та п'ятий найбагатший елемент в організмі людини (після кисню, вуглецю, водню та азоту).

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Головними джерелами надходження кальцію в поверхневі води є процеси хімічного вивітрювання та розчинення мінералів, насамперед вапняків, доломітів, гіпсу, що містять кальцій, силікатів, інших осадових й метаморфічних порід. Розчиненню сприяють мікробіологічні процеси розкладання органічних речовин, що супроводжуються зниженням рН. Велика кількість кальцію потрапляє у водойми та ґрунти зі стічними водами силікатної, металургійної, скляної, хімічної промисловості зі стоками сільськогосподарських угідь, особливо при використанні мінеральних добрив, що містять кальцій.

Характерною рисою кальцію є здатність утворювати в поверхневих водах досить стійкі речовини. Відомі стійкі комплексні сполуки кальцію з органічними речовинами, що містяться у воді. Концентрація кальцію в поверхневих водах схильна до помітних сезонних коливань. У період зниження мінералізації (весна) іонам кальцію належить переважна роль, що пов'язано з легкістю вилужнювання розчинних солей кальцію з поверхневого прошарку ґрунтів та порід.

Надлишкові дози кальцію й вітаміну Д можуть викликати гіперкальцемію, після якої потрібна інтенсивна кальцифікація кісток та тканин (в основному зачіпає сечовидільну систему). Тривалий надлишок порушує функціонування м'язових й нервових тканин, збільшує згортання крові, зменшує засвоюваність цинку клітинами кісткової тканини. Так само надмірна кількість кальцію призводить до закупорки кровоносних судин. Максимальна денна безпечна доза складає для дорослого від 1500 до 1800 міліграмів. Забагато кальцію міститься якраз у жорсткій воді.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Збалансована за вмістом іонів кальцію вода зустрічається в природі не часто. Тому необхідні заходи, спрямовані на очистку води від домішок, в першу чергу, від надлишку кальцію. Зниження концентрації солей кальцію у воді до верхньої допустимої межі (20 г/л), робить її найбільш сприятливою для підтримання фізичної активності, здоров’я та довголіття.

Досить жорсткі вимоги до вмісту кальцію стоять до води, яка живить парові установки, оскільки з карбонатів, сульфатів та низки інших сполук кальцій утворює дуже міцні накипи. Інформація про вміст кальцію у водах необхідна також при вирішенні питань, пов'язаних із формуванням хімічного складу природних вод, їхнім походженням, а також при дослідженні карбонатно–кальцієвої рівноваги.

Популярні матеріали: