5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

iodineЙод — це неметалічний, темно-сірий/ фіолетово-чорний, блискучий, твердий елемент.

Йод застосовують у лікуванні як настойку та йодоформ, застосовують у приготуванні певних лікарських засобів, а також у виробництві деяких друкарських фарб та барвників. Срібний йод використовується у фотографії. Йод додають майже до всієї кухонної солі та використовують, як добавку до кормів для тварин. Він також є інгредієнтом таблеток для очищення води, які використовуються для приготування питної води. Для багатьох з них йод перетворюється на йодиди.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Відстеження кількості йоду потрібне для організму людини. Йод є частиною тироксину, гормону, який виробляється щитовидною залозою, що контролює швидкість фізичного та психічного розвитку організму. Нестача йоду також може викликати зоб, набряк щитовидної залози. Йод додається до солі (йодованої солі), щоб запобігти цим захворюванням.

Йод також застосовується як тест на крохмаль та змінює колір на синій при контакті з ним. Йодид калію (КІ) використовується для отримання фотоплівки та, при змішуванні з йодом у спирті, як антисептик для зовнішніх ран. Радіоактивний ізотоп йоду, йод-131, використовується для лікування деяких захворювань щитовидної залози.

Необхідно дбати про поводження та використання йоду. Він може спалити шкіру й пошкодити очі та слизові оболонки. Чистий йод отруйний.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?

Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?

Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Небезпека вмісту хлору у питній воді

Вживання води з вмістом формальдегіду

Чи можна пити воду, яка місить нафтопродукти?

Безпечний вміст хрому у воді

Накопичення алюмінію у питній воді

Перевищення норми силікатів у воді

Формальдегід у питній воді

Озон при проведенні дезінфекції води

Йод, природно, присутній в океані, деяких морських рибах та водних рослинах, що зберігають його у своїх тканинах. Його можна знайти природним шляхом в повітрі, воді та ґрунті. Найважливішими джерелами природного йоду є океани. Значна його частина осідає на землі, де вона може стати частиною біоциклу.

Багато лікарських препаратів і засобів для чищення шкірних ран містять йод. Оскільки, йод — матеріал гормонів щитовидної залози, які необхідні для росту, нервової системи та метаболізму. Люди, які мало їдять хліба, можуть відчувати дефіцит йоду. Функція щитовидної залози буде сповільнюватися та щитовидна залоза почне набрякати. Це явище називається струмом. Великі кількості йоду можуть бути небезпечними, оскільки щитовидна залоза буде працювати надто швидко. Це впливає на все тіло; спричиняє порушення серцебиття та втрату ваги.

Популярні матеріали: