5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

petroleum productsНафтопродукти — це органічні сполуки, отримані шляхом переробки нафти. Вони включають автомобільне паливо, дизельне паливо, мазути для опалення та виробництва електроенергії, асфальт, мастила, а також сировину для виготовлення хімічних речовин, пластмас та синтетичних матеріалів, які використовуються у повсякденному житті.

Нафтопродукти потрапляють у поверхневі води зі скидами стічних вод нафтопереробних підприємств. Вони можуть надходити до донних відкладень, перебувати в товщі води у вигляді емульсій, розчинятися в ній та утворювати на поверхні плівку у вигляді райдужних плям. Концентрації нафтопродуктів мають сезонні коливання залежно від гідрологічних особливостей басейну річки. Найбільше їх надходження спостерігається у зимовий та літньо-осінній період, найменше — під час проходження весняної повені та осінніх паводків.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Нафтопродукти — це складна суміш вуглеводнів, що складається як з ароматичних, так і з аліфатичних вуглеводнів. Компоненти нафтопродуктів, а саме летючих органічних сполук (ЛОС), таких як бензол, толуол та ксилоли, а також поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), що пов'язані з несприятливими наслідками для здоров'я людей. Взаємодія з високою концентрацією ЛОС викликає токсичність центральної нервової системи, що спричиняє такі симптоми, як головні болі, втому та запаморочення. Вплив ЛОС може погіршити імунну систему через окислювальний стрес та зменшити кількість лейкоцитів. Зокрема, бензол сильно асоціюється з порушеннями кровотворної системи, такими як апластична анемія. Бензол також класифікується як відомий канцероген для людини. Поліциклічні ароматичні вуглеводні викликають такі симптоми, як нудоту, подразнення шкіри та очей після гострих, високих рівнів експозиції. Вплив ПАВ під час вагітності може призводити до зниження ваги та гормональних порушень.

Хронічні впливи пов'язані з дозозалежними підвищеними ризиками деяких видів раку, включаючи рак легенів, шкіри та сечового міхура. Нафталін, який може бути виявлений у питній воді негативно впливає на кровотворну систему, пошкоджує та знищує червоні кров'яні клітини, викликаючи такі симптоми, як задишку та стомлюваність. Ароматичні вуглеводні (арени), виявлені у нафтопродуктах є особливо стійкими.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?

Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?

Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Небезпека вмісту хлору у питній воді

Вживання води з вмістом формальдегіду

Нафтопродукти та інші розчинники можуть проникати через пластик, щоб забруднити внутрішню воду. Якщо речовина виділяється з великої площі, наприклад промислової установки, або з контейнера, такого як барабан або пляшка, вона надходить у навколишнє середовище. Цей випуск не завжди призводить до експозиції. Взаємодія відбувається через дихання, їжу, воду та через контакт зі шкірою.

Оскільки сучасне суспільство використовує такі нафтопродукти (бензин, гас, мазут, масло та асфальт), то вони спричиняють забруднення навколишнього середовища. Забруднення, спричинені нафтопродуктами, містять різні вуглеводні. Через те, що їх дуже багато, практично неможливо виміряти кожен окремо. Проте корисно виміряти загальну кількість всіх нафтопродуктів, що зустрічаються разом у конкретному зразку води.

Популярні матеріали: