5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

formaldehydeФормальдегід — це безбарвний, легкозаймистий газ, що використовується для виготовлення будівельних матеріалів та багатьох побутових виробів. Формальдегід швидко розповсюджується в повітрі упродовж декількох годин. Він легко розчиняється у воді та має гострий запах.

При розчиненні у воді він називається формаліном, який зазвичай використовується як промисловий дезінфікуючий засіб. Люди піддаються впливу формальдегіду вдихаючи його. Рідка форма може всмоктуватися через шкіру. Формальдегід та інші хімічні речовини, які вивільняють формальдегід використовуються в низьких концентраціях у косметичних засобах та інших продуктах особистої гігієни, таких як лосьйони, шампуні, кондиціонери, гелі для душу та лаки для нігтів. Це може підняти концентрацію формальдегіду в повітрі усередині приміщення на короткий час, але досягнуті рівні не становлять загрози для здоров'я.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Професійні процедури згладжування волосся із кератину можуть містити хімікати, що вивільняють формальдегід. Використання цих засобів може підвищити концентрацію формальдегіду у приміщенні до рівнів, які можуть становити потенційну небезпеку. У високих концентраціях він може викликати подразнення очей, носа та легенів. Люди, які турбуються про вплив формальдегіду можуть уникати використання продуктів, які містять або випускають формальдегід.

Формальдегід в споживчих товарах, таких як косметика може викликати алергічну реакцію на шкірі (алергічний контактний дерматит), що може призвести до свербіння, червоної висипки, яка може збільшуватися у розмірах.

Формальдегід, як правило, обробляється в організмі. Ферменти в організмі розкладають формальдегід у форміат (мурашину кислоту), яку можна ще розбити на вуглекислий газ. Більшість інгаляційних формальдегідів розбивається на клітини, що містяться в роті, носі, горлі та дихальних шляхах, менше третини поглинаються кров'ю.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?

Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?

Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Небезпека вмісту хлору у питній воді

Формальдегід постійно присутній в низьких концентраціях (менше, ніж 0,03 частини на мільйон) як у приміщеннях, так і на відкритому повітрі. Матеріали, що містять формальдегід, можуть виділяти його у вигляді газу або парів в повітря. Вихлопні гази автомобілів є основним джерелом формальдегіду на відкритому повітрі.

Якщо формальдегід знаходиться в повітрі на рівні більше як 0,1 частини на мільйон, то можливі такі наслідки для здоров'я: водянисто-слизові виділення з очей, носа та горла, кашель, хрипи, нудота, подразнення шкіри. Деякі люди дуже чутливі до формальдегіду, але інші не мають реакції на такий же рівень впливу.

Популярні матеріали: