Силікати — це сполуки, які мають аніон кремнію-кисню, хімічно сполученого з такими металами, як алюміній, кальцій, магній, залізо, калій, натрій та інших для утворення силікатних солей. Більшість силікатних солей, за винятком силікату натрію, слабо розчиняються у воді та широко поширені в природі. Мінерали, такі як азбест, слюда, тальк, лава та інші містять силікати.
Силікати утворені діоксидом кремнію, саме тому він присутній у всіх живих організмах. Цей елемент як гідратований аморфний кремнезем називається опалом, і необхідний для виробництва структурних матеріалів організмів через вищі рослини та тварини. Для багатьох форм життя кремній навіть можна вважати важливим елементом. У твердій земній корі міститься від 80 до 90% силікатів та інших сполук кремнію, таких як діоксид кремнію (SiO2).
Дослідження за цим напрямком:
Рівень силікатів в організмі зменшується після народження, тоді як кальцій збільшується. Позитивно силікат впливає на міцність кісток, силу волосся та гарний вигляд шкіри. Натомість в екосистемах відношення кремнію та фосфору, а також співвідношення кремнію та азоту сприятимуть типу водоростей, які будуть домінувати (діатомові проти ціанобактерій). Популяції водоростей змінюються навесні (березень-травень), коли силікат споживається.
Вода, яка рухається через природні родовища, розчиняє невелику кількість різних силікатних мінералів, що робить силікати звичайною забруднюючою речовиною більшості вод. Природні фізико-хімічні процеси вивітрювання також утворюють багато надзвичайно дрібних часток або колоїдів силікатних мінералів. Таким чином, силікати зазвичай виявляються суспендованими у більшості водних джерел при низьких концентраціях. Силікати використовуються в мийних засобах, як цемент для скла, кераміки та керамічних виробів, для вогнезахисту дерева та дерев'яних конструкцій для фіксації пігментів у полотнах та тканинному друку.
Інші матеріали за цим напрямком:
Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?
Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?
Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?
Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?
Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?
Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?
Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?
Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?
Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?
Небезпека вмісту хлору у питній воді
Вживання води з вмістом формальдегіду
Підвищена концентрація силікатів впливає на водну екосистему, проте наслідки та їх інтенсивність залежать від місцевої ситуації, наприклад, сезону, вмісту фосфору, концентрації азоту та кремнію у воді води та складу стічної води (силікат або силікат у поєднанні з фосфором і азотом). Зміни в екосистемах зазвичай розглядаються як небажані. Як правило, силікат не тільки впливає на екосистемні процеси, а й на можливість використання людиною водної системи. Залежно від функцій використання водної системи, наслідки для здоров'я можуть бути як позитивними, так і негативними.
Силікати можуть рухатись як молекули через воду, вони також мають здатність бути підвішеними в повітрі упродовж певного періоду часу. Коли кремній у формі кристалічного кремнезему вступає в контакт з легеневою тканиною людини, він повністю токсичний. Надлишок кремнію призводить до силікозу. Це важке захворювання легеневої тканини. Крім фіброзу легенів при надмірному надходженні кремнію спостерігається сечокам'яна хвороба, злоякісні утворення в легенях, шлунково-кишковому тракті. До того ж, двоокис кремнію шкідливо впливає на кровоносну і центральну нервову системи людини. Хвороба розвивається стадійно і може ускладнюватися туберкульозом.
Популярні матеріали:
- Клопотання про призначення судової експертизи 2018-2019
- Акт про залиття квартири
- Залиття квартири що робити, якщо Вас затопили сусіди?
- Як призначити судову експертизу? Інформація для призначення судової експертизи.
- Вплив рН (кислотності) ґрунту на рослини
- Права та обов’язки судового експерта
- Оцінка автомобіля після ДТП
- Ліцензування судово-експертної діяльності
- Як визначити розмір моральної шкоди?
- Який підпис вважається підробкою?