5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

AluminumАлюміній – це сріблясто-білий пластичний металевий елемент, що завдяки своїй реактивності у природі зустрічається лише в поєднанні з іншими елементами. Алюміній присутній у багатьох продуктах в низьких концентраціях, а також у питній воді. Високий рівень алюмінію в організмі може бути шкідливим для здоров’я.

Алюміній – це тривалентний катіон, що знаходиться в його іонній формі в більшості видів тваринних та рослинних тканин й в природних водах. Це третій найбільш поширений елемент та найбагатший метал у земній корі, що складає приблизно 8% від загальної кількості мінеральних компонентів.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Як правило, алюміній зустрічається усюди, але у невеликих кількостях, тому це не викликає серйозного занепокоєння. Концентрація алюмінію в природних водах (ставки, озера, річки) нижче, ніж 0,1 мг/ л. Люди зазвичай споживають мало алюмінію з питної води. Натомість міські води можуть містити більшу концентрацію, оскільки вода може примусово оброблятись алюмінієм, перш ніж постачається споживачам. Подальші процеси очищення, які видаляють органічні сполуки, позбавляють багато тих самих сполук, які зв'язують елемент у вільному стані, що ще більше збільшує концентрацію алюмінію.

Всі метали можуть викликати захворювання через надлишок. Крім того, важливі метали можуть впливати на організм людини у разі дефіциту чи дисбалансу. Токсичні ефекти залежать від кількості всмоктуваного металу, швидкості входження, розподілу в тканинах, досягнутої концентрації та швидкості екскреції. Механізми токсичності включають гальмування ферментної активності та синтезу білка, зміни функцій нуклеїнової кислоти та зміни проникності клітинної мембрани.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?

Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?

Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Небезпека вмісту хлору у питній воді

Вживання води з вмістом формальдегіду

Чи можна пити воду, яка місить нафтопродукти?

Безпечний вміст хрому у воді

Для алюмінію не існує ніякої фізіологічної потреби, однак через атомний розмір та електричний заряд інколи є конкурентоспроможним інгібітором кількох істотних елементів із подібними характеристиками, такими як магній, кальцій та залізо. При фізіологічному рівні рН алюміній утворює важко розчинний Al (OH)3, який легко розчиняється за допомогою незначних змін кислотності середовища.

Приблизно 95% алюмінієвого навантаження прив'язується до трансферину та альбуміну внутрішньосудинного згортання крові, а потім ліквідується в нирках. У здорових людей тільки 0,3% перорального введення алюмінію поглинається через шлунково-кишковий тракт, і нирки ефективно видаляють алюміній з організму людини.

Якщо значне навантаження алюмінію перевищує екскреторну функцію, то надлишок осідає в різних тканинах, включаючи кістки, мозок, печінку, серце, селезінку та м'язи. Це накопичення може зумовлювати різні захворювання.

Популярні матеріали: