5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

formaldehyde 2Формальдегід – природна хімічна речовина, що використовується у виробництві інших хімічних речовин, а також у косметиці, фунгіцидах, тканинах, бальзамуючих рідинах, деревних смолах, килимових покриттях та деяких засобах чищення. Найбільш поширений шлях впливу на людину – через вдихання сигаретного диму та вихлопу палива.

Формальдегід широко використовується в повсякденному житті та експлуатується людьми. Він є дезінфікуючим побічним продуктом хлору, діоксиду хлору та озону, оскільки вони є окислювачами.

Формальдегід є загальною назвою невеликої молекули з хімічною формулою HCHO. Хімічне найменування – метаналь, тому що це альдегід з одним атомом вуглецю. Альдегіди мають структуру H-C = O. Загальна назва походить від назв мурашок (з роду форміка), які виробляють мурашину кислоту. Формальдегід наявний у кількох конденсованих формах, розчинний у воді та хімічно реактивний.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Використання формальдегіду

Формальдегід є основною промисловою хімічною речовиною, а також повсюдним природним продуктом і метаболітом. Він виробляється шляхом окислення метилового спирту, який утворюється при окисленні метану, є складовою частиною газів, що спалюються та зустрічаються в лісових пожежах, вихлопних газах і тютюну, але переважна більшість екологічного формальдегіду виробляється шляхом окиснення сонячного масла метану у верхній атмосфері.

Він має багато комерційних застосувань у великих обсягах, таких як виробництво поверхонь, деталей, поліформальдегіду, меламінового посуду, фенолформальдегіду та фенолформальдегідних смол, що використовуються у посуді, фанерах, деревостружкових плитах та килимовому покритті. Він дуже реактивний і конденсується з аміаком та амінами, сульфідами, ДНК та іншими хімікатами. Формалін становить 40% формальдегіду в метанолі та воді й використовується як консервант тканин. Харчові продукти, такі як яблука, банани, цвітна капуста, м'ясо та риба містять формальдегід на рівні від 6 до 60 міліграмів, але його використання в якості фуміганта також може збільшити залишки. В приміщенні повітря є набагато більшим джерелом впливу, ніж зовнішнє повітря чи вода.

Дезінфекція побічного продукту

Дезінфікуючі засоби для води, такі як хлор, діоксид хлориду та озон є окислюючими агентами, тому формальдегід є одним з продуктів, що виробляються в результаті дезінфікуючого побічного продукту.

Технологія очищення води

Очищення води для формальдегіду зазвичай не здійснюється без регулювання чи рекомендації щодо питної води. Додаткове окиснення у воді перетворить формальдегід в мурашину кислоту, потім окис вуглецю та воду. Далі редукційні процеси перетворять його в метанол.

Потенційний вплив питної води настільки малий щодо інших джерел, включаючи ендогенне виробництво, що регулювання питної води, здавалося б, зайвим.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?

Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?

Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Небезпека вмісту хлору у питній воді

Вживання води з вмістом формальдегіду

Чи можна пити воду, яка місить нафтопродукти?

Безпечний вміст хрому у воді

Накопичення алюмінію у питній воді

Перевищення норми силікатів у воді

Формальдегід як забруднювач води

Попри те, що формальдегід має негативну конотацію через тривале використання як бальзамуючої рідини, він в даний час є нерегульованою речовиною. Як не дивно, найпоширенішим джерелом формальдегіду у питній воді є обробка води. Як найчастіше у випадку з хімічними забруднювачами, фільтрація активованого вугілля є найкращим способом її видалення.

Формальдегід є загальним інгредієнтом бальзамуючих рідин, але також може прийти через харчову тару та косметику. Найчастіше він потрапляє в питну воду як побічний продукт обробки води, що містить озонування або хлорування.

Вплив формальдегіду на здоров'я

Вплив великих кількостей формальдегіду може спричинити подразнення шкіри. Дослідження на тваринах показали, що довготривалий вплив прийому формальдегіду спричиняє випадки втрати ваги, пошкодження шлунку та травної системи.

Формальдегід є канцерогенним для людини, але за допомогою вдихання, а не прийому їжі. Вплив на питну воду формальдегіду навряд чи спричинить рак, оскільки, він не є канцерогенним за допомогою перорального застосування.

Популярні матеріали: