5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

cuprumМідь — червонуватий метал, який природним чином зустрічається в ґрунті, воді та повітрі. Його середня концентрація в земній корі становить близько 50 частин міді на мільйон частин ґрунту. Це важливий елемент для всіх живих організмів, включаючи людей та інших тварин при низьких рівнях споживання. При більших рівнях може виникнути токсичний ефект.

Мідь широко використовується переважно як метал або сплав у виробництві дроту, листового металу, труб та інших металевих виробів. Мідні сполуки найчастіше використовуються в сільському господарстві для лікування захворювань рослин або для очищення води, а також консервантів для дерев, шкіри та тканин.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Мідь може потрапляти в навколишнє середовище шляхом викидів від видобутку міді та інших металів, а також заводів, які виробляють або використовують металеві або мідні з'єднання. Мідь також може потрапляти в навколишнє середовище через сміттєзвалища, побутові стічні води, спалювання палива та відходів, виробництво деревини, виробництво фосфорних добрив та природні джерела. Мідь часто зустрічається поблизу шахт, металургійних заводів, виробничих установок, полігонів та майданчиків для сміття.

Коли мідь виділяється в ґрунт, вона може міцно прикріплюватися до органічного матеріалу та інших компонентів (наприклад, глини, піску тощо) у верхніх шарах ґрунту. Коли сполуки міді виділяються у воду, мідь, яка розчиняється, може переноситись у поверхневих водах або у вигляді мідних з'єднань, або у вигляді вільної міді або, найімовірніше, міді, зв'язаної з частинками, суспендованими у воді. Хоча мідь сильно зв'язується з суспендованими частинками та відкладеннями, є дані, які дозволяють припустити, що деякі водорозчинні сполуки міді входять в ґрунтові води. Мідь, що надходить у воду, збирається у відкладах річок, озер та лиманів. Мідь викидається з металургійних заводів та збагачувальних фабрик, а потім повертається на землю через гравітацію або з дощем чи снігом. Мідь також переноситься у повітрі разом з вітром.

Ви можете піддаватися впливу міді шляхом дихання повітрям, через питну воду, їжу, контакту шкіри з ґрунтом, водою та іншими мідними речовинами. Більшість мідних з'єднань, виявлених у повітрі, воді, відкладеннях, ґрунті міцно прикріплені до пилу та бруду або мінералів. Мідь потрапляє в організм під час проковтування води, що містить мідь або через вдихання міді, що містить пил.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?

Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?

Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Небезпека вмісту хлору у питній воді

Вживання води з вмістом формальдегіду

Чи можна пити воду, яка місить нафтопродукти?

Безпечний вміст хрому у воді

Накопичення алюмінію у питній воді

Перевищення норми силікатів у воді

Формальдегід у питній воді

Озон при проведенні дезінфекції води

Ви можете піддаватися впливу рівнів розчинної міді в питній воді, що перевищує допустиму норму питної води в кількості 1300 частин міді на мільярд частин води (ppb). Середня концентрація міді у водопровідній воді коливається від 20 до 75 ppb. Проте у багатьох домогосподарствах концентрація міді перевищує 1000 ppb. Це більше як 1 мг/ л води. Це тому, що мідь розчиняється з мідних труб та латунних кранів, коли вода знаходиться у трубах впродовж ночі. Після того, як вода працює упродовж 15-30 секунд, концентрація міді у воді зменшується нижче допустимої норми питної води.

Крім того, гаряча вода розчиняє мідь швидше, ніж холодна вода; в результаті вода, яка буде використовуватися для пиття або приготування їжі, не повинна бути з крана гарячої води. Якщо вам потрібна гаряча вода для приготування їжі або пиття, візьміть воду з холодного крана та нагрійте її. Особливо важливо не використовувати гарячу воду для виготовлення дитячої суміші.

Мідь швидко надходить у кровотік й поширюється по всьому тілу після того, як ви їсте або випиваєте її. Для того, щоб мідь залишила ваше тіло, потрібно декілька днів.

Тривалий вплив міді може подразнювати ніс, рот, очі, а також викликати головні болі, запаморочення, нудоту та діарею. Якщо ви п'єте воду, яка містить більш, ніж нормальний рівень міді, то ви можете відчувати спазми в шлунку.

Популярні матеріали: