5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

colorЗбільшення випадків виявлення хімічних розливів, витоків мастильних резервуарів, місць викиду токсичних відходів та використання пестицидів може змусити замислитися про якість та безпеку питної води. Незалежно від того, чи ви отримуєте воду від міської мережі або приватної системи водопостачання, наявність безпечного джерела питної води є життєво важливим.

Якщо вода синя або блакитно-зелена, то у воді є певні сторонні речовини. Нескінченно малі мікроскопічні частинки додають забарвлення до води. Колоїдні розчини, суспензії, емульсії, а також нейтральні солі також впливають на колір води. Колір у воді, насамперед, має рослинне походження та витягується з листя й водних рослин. Вода, що витікає з боліт має найбільш інтенсивне забарвлення. Однак під дією сонячного світла цей колір поступово розсіюється. Всі поверхневі води мають ступінь забарвлення. Деякі неглибокі свердловини, джерела та колодязі можуть містити помітне забарвлення. Проте, вода з глибоких свердловин практично безбарвна.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Зміни у смаку, запаху та кольорі можуть бути першим дзвіночком про наявність проблем із якістю води. Колір у воді може бути викликаний рядом забруднюючих речовин, таких як залізо, яке змінюється в присутності кисню до жовтого або червоного осаду.

Водорості та фітопланктон можуть призвести до появи зеленої води. Ґрунт може призвести до утворення частинок глини та мулу, які роблять воду жовтою, коричневою, червоною або сірою. Коричневий, іржавий колір зазвичай походить від іржі у водяних трубах, а корозія мідних труб може викликати синьо-зелений колір у воді.

Колір є вторинним (естетичним) параметром, що впливає на зовнішній вигляд та смакові якості води. При хлоруванні, органічна речовина може утворювати хлоровані органічні сполуки, такі як тригалометани. Хлороформ є загальноприйнятим тригалометаном та вважається потенційним канцерогеном.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?

Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?

Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Небезпека вмісту хлору у питній воді

Вживання води з вмістом формальдегіду

Чи можна пити воду, яка місить нафтопродукти?

Безпечний вміст хрому у воді

Накопичення алюмінію у питній воді

Перевищення норми силікатів у воді

Формальдегід у питній воді

Озон при проведенні дезінфекції води

Колір сам по собі не токсичний та не становить проблем для здоров'я. Надмірна концентрація міді може викликати блювоту, діарею або інші проблеми з травною системою. Наявність міді в питній воді може бути пов'язано з кислотністю води, яку можна очистити, використовуючи фільтр, що нейтралізує кислоту із содової золи. Інакше колір можна видалити з питної води з використанням фільтрів гранульованого активованого вугілля. Активоване вугілля або деревне вугілля необхідно замінити після певного періоду часу, коли його потужність для адсорбції кольору вичерпана.

Популярні матеріали: