5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

scentПопри те, що вода як чиста сполука, H2O, безбарвна та без запаху, контакт з мінеральними речовинами та розподільчими трубами може надати воді інші смакові характеристики та запахи. Їх часто характеризують як: антисептичний, металевий, хімічний, лікарський або гіркий смак чи запах.

Якщо водопровідна вода пахне каналізацією — це є результатом газоподібного сірководню, імовірно, вода буде мати запах, поки елемент не буде вилучено. Питання не в самій воді, а в трубах та джерелах води. Помітні проблеми з водою, як правило, включають незвичайні кольори та запахи. Оскільки смак та запах працюють разом, часто їх важко розрізнити.

Дослідження за цим напрямком:

Санітарно-хімічний аналіз якості питної води

Загальні скарги включають:

- сильний хлорний смак або запах — це трапляється, коли вода обробляється на установці для очищення води для її дезінфекції. Додавання хлору використовується для знищення бактерій та інших шкідливих мікроорганізмів;

- металевий смак — деякі системи води мають високу концентрацію мінералів, що дає споживачеві солоний або содовий смак. У випадку наявності заліза та марганцю сильний металевий смак легко виявляється;

- запах гнилих яєць — є результатом розкладання органічних відкладень. Сульфіт водню виробляє запах гнилого яйця, може бути корозійним в умовах високих концентрацій та може швидко поглинати срібло. У достатньо великих кількостях він токсичний;

- неприродні запахи є результатом органічних речовин або навіть деяких пестицидів у воді. Навіть дуже низькі кількості можуть вводити у воду неприємні запахи;

- запах їжі може бути результатом забруднення у вашій воді. Якщо концентрація запаху досить низька, якщо ви вип'єте таку воду, то це не викличе шкідливих наслідків.

Вода може пахнути, як стічні води через наявність бактерій, що надходять з їжі, мила та інших матеріалів, що знаходяться у стоку. Цей запах стічних вод також може бути результатом сірководню. Наявність цього газу може бути токсичним, але, швидше за все, він буде виявлений до досягнення токсичного рівня. Люди можуть виявити сірководень при такій низькій кількості, як 5 частин на мільйон.

Інші матеріали за цим напрямком:

Чи можна пити воду з великим вмістом поліфосфатів?

Чи можна пити воду з великим вмістом срібла?

Чи можна пити воду з великим вмістом нітратів?

Чи можна пити воду з великим вмістом магнію?

Чи можна пити воду з великим вмістом нікелю?

Чи можна пити воду з великим вмістом кальцію?

Чи можна пити воду з великою кількістю цинку?

Чи можна пити воду з великим вмістом кобальту?

Чи можна пити воду з великим вмістом заліза?

Небезпека вмісту хлору у питній воді

Вживання води з вмістом формальдегіду

Чи можна пити воду, яка місить нафтопродукти?

Безпечний вміст хрому у воді

Накопичення алюмінію у питній воді

Перевищення норми силікатів у воді

Формальдегід у питній воді

Озон при проведенні дезінфекції води

Чи можна пити забарвлену воду?

У деяких випадках запах виникає тільки при підігріванні води. Якщо це так, запах походить від бактерій. Це може статися, якщо температура водонагрівача надто низька або, якщо він був вимкнений упродовж тривалого часу. На щастя, бактерії в гарячому водонагрівачі не шкідливі, але їх потрібно буде усунути, щоб видалити запах з вашої водопровідної води.

Якщо джерельна вода протікає через територію, де присутня природна сірка, то сірка може розчинятися у воді. Частина цієї розчиненої сірки перетворюється на газ, сірководень, внаслідок чого утвориться запах яєць. Запахи також можуть бути викликані несправним компонентом гарячого водонагрівача або бактеріями.

Популярні матеріали: