5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

teplovizor1Тепловізор — це пристрій для безконтактного вимірювання температури. Він допомагає виявити енергію в інфрачервоному діапазоні, що випромінює матеріал та представити її у вигляді термограми. Термограма — теплове зображення, в якому кожен окремий показник температури відображається іншим кольором.

У той час як інфрачервоні термометри представляють тільки температуру в одній точці, тепловізори дають повну картину одночасно відображуючи результати з десятків точок вимірювання! Теплова візуалізація — це найефективніший спосіб пошуку потенційних проблем у різних областях застосування.

Всі об'єкти випромінюють інфрачервону енергію (тепло). Інфрачервона енергія, випромінювана об'єктом, відома як його теплова сигнатура. Загалом, чим гарячіший об'єкт, тим більшим буде випромінювання.

Тепловізор (також відомий як теплова камера) є, по суті, датчиком тепла, який здатний виявити дрібні відмінності в температурі. Пристрій збирає інфрачервоне випромінювання від об'єктів та створює електронне зображення на основі інформації про різницю температури. Оскільки об'єкти не завжди мають однакову температуру, що й інші об'єкти навколо них, теплова камера може їх виявити, і вони будуть виглядати окремо у тепловому зображенні.

Теплові зображення, як правило, мають відтінки сірого: чорні предмети холодні, білі — гарячі, а глибина сірих позначає варіації між двома. Деякі теплові камери додають кольору до зображення, щоб допомогти користувачам ідентифікувати об'єкти при різних температурах.

Принцип роботи тепловізорів базується на перетворенні термоелектронної емісії спостережуваного об'єкта на те, що бачить людське око. За допомогою цих пристроїв об'єкти можуть бути виявлені та розпізнані під час туману, дощу чи снігу. Він може працювати цілодобово, не беручи до уваги рівень освітленості. Проте тепловізійні пристрої не дозволяють виявляти дрібні деталі об'єкта, оскільки термічне зображення змінюється, коли змінюється температура об'єкта (наприклад, людське обличчя). Воно відрізняється від зображення, яке ви бачите в пристрої теплового зображення.

В рамках тепловізійного обстеження можна вимірювати температуру в тих випадках, коли звичайні датчики не можуть бути використані. Зокрема, в тих випадках, пов'язаних з рухомими об'єктами (тобто, ролики, рухомі машини або конвеєрна стрічка) або там, де безконтактні вимірювання необхідні через забруднення або інші небезпечні причини (наприклад, висока напруга). Тепловізор забезпечує зображення, яке показує різницю температури вимірюваного об'єкта.

Популярні матеріали: