5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Прорив труби у квартирі

Несправна робота, розгерметизація інженерних систем, або просто кажучи порив труби у багатоповерховому будинку – ці проблеми здатні пересварити сусідів.

Як наслідок: зіпсований ремонт, меблі, техніка. Своєю дією вода може нанести пошкодження будівельним конструкціям та викликати зниження несучої здатності всієї будівлі.

В першу чергу, звинувачують власника квартири у якій стався порив. А чи завжди це так?

Після того як вода з місця пориву затопила дві квартири нижче, аварію ліквідували, а  інженер ЖЕД у акті про залиття  вказав, що причиною залиття є несанкціоноване втручання власника квартири у роботу системи гарячого водопостачання. У такому випадку вся вина та компенсація наслідків мали б лягти на плечі власника квартири.

Дослідження нашого спеціаліста допомогло власнику однієї з квартир довести, що аварія сталася не з його вини.

Громадянин звернувся з заявою про проведення експертного дослідження до одного з відділень ТОВ «Судова незалежна експертиза України».

Власник квартири не несе відповідальності абсолютно за весь трубопровід, що знаходиться в межах його квартири. Нормативними актами визначено конкретне місце де відбувається передача послуг від обслуговуючої організації до власника квартири.

Під час огляду експерт встановив місце з якого трапилось залиття. Дослідивши всі надані документи, виявилось що місце з якого трапилося залиття у квартирі знаходиться до точки розподілу, в якій здійснюється передача послуг до власника квартири.

Експертиза після залиття квартири читайте тут

З’ясувалося що ділянка пошкодженого трубопроводу в системі внутрішньобудинкового гарячого водопостачання в межах цієї квартири, відносилась до зони обслуговування суб'єкта господарювання, який надає житлово-комунальні послуги споживачеві (зокрема, послуги з постачання гарячої води).

Подібні ситуації трапляються доволі часто. Дослідження причини пориву допомагає не лише визначити відповідальну сторону, а дає можливість обрати необхідний захід по усуненню причин та  запобігти повторного пориву.

Окрім цього, експерти нашої організації можуть підготувати висновок щодо визначення розміру матеріальної шкоди або вартості відновлювального ремонту.

Корисна інформація: