Якщо ви бачите крізь вікно високовольтну лінію електропередач, що розташована у безпосередній близькості до вашого будинку – варто замислитись про вплив електромагнітного випромінювання на ваше здоров’я.

Переглянути всі відео

Разом із проектом «Житлоблуд» телеканалу Zik ми дізнавались наскільки безпечне розташування ЛЕП поблизу одного з житлових комплексів міста Києва. На щастя результати втішні. Подробиці у випуску програми.

Тривале перебування людей під впливом електромагнітного випромінювання може викликати дратівливість, сонливість, а також приводити до різних захворювань. Близьке розташування ліній електропередач до житлових комплексів не допускається згідно санітарних норм, тому повинні бути дотримані відповідні відстані.

Як визначити розмір санітарної зони для ЛЕП різних потужностей?

В санітарній зоні не повинно бути житлових будинків, забороняється також тривале знаходження людей та стоянка (парковка) автотранспорту.

Як візуально визначити потужність ЛЕП?

Напругу ЛЕП можна визначити по зовнішньому вигляду ізоляторів, опор та кількості проводів в лінії без будь-яких приладів. Найпростіший спосіб — порахувати ізолятори в гірлянді, які кріпляться до дроту. Чим вище напруга ЛЕП, тим більша кількість ізоляторів буде в гірлянді.

Корисна інформація: