5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

fungus2 title

Якщо в середині квартири чи будинку утворюється конденсат то, як правило, ця проблема супроводжується утворенням грибка на стінах та пластикових вікнах. Проте, його можливо очистити якщо знайти причину та запобігти його повторному виникненню. Розростання цвілі, викликане конденсацією є попередженням, що ваше опалення, теплоізоляція або вентиляція мають несправності. Конденсація відбувається, коли тепле, вологе повітря зустрічається з холодною поверхнею. Наприклад: вікна, стики стін, покрівлі та інші місця, через які холодне повітря може потрапляти з вулиці у будинок.

У більшості будинків цвіль починає рости в нижній частині вікон на стику між склом та віконною рамою. Як правило, цвіль відрізняється кольором, але іноді форма може бути такою, як і віконна рамка, що робить її непомітною. Велика кількість цвілі потенційно може бути небезпечною для здоров'я людини. Цвіль на пластикових вікнах поширює спори по всьому приміщенню, а вони проникають в легені людини та на слизові оболонки, викликаючи множинні алергічні реакції та інші захворювання внутрішніх органів.

fungus1Найбільш поширеними причинами вирощування цвілі на стінах є висока вологість, конденсація та витоки води, які часто приховані всередині стіни. Проблема найбільш помітна в зимові місяці, коли різниця температур між внутрішніми та зовнішніми простором найбільша. Конденсація особливо поширена на стінах, які утворюють периметр будинку, так як ці стіни піддаються дії холодного повітря ззовні.

Більша частина вологи, яка генерується у домі, розсіюється рухом вологості повітря, що надходить з дому. Оскільки будинки стають більш енергозберігаючими, кількість шляхів втечі зменшується, а поводження з вологістю стає більш важливим. Важливим критерієм у виборі будівельних матеріалів лишається паропроникність, яка дає змогу волозі виходити ззовні, при цьому зберігати тепло у середині.

Проблеми конденсації та поява цвілі на поверхні вікон та стін зазвичай вирішуються. Проте не варто зволікати, адже будь-яке пошкодження вікна потенційно може призвести до серйозного забруднення внутрішньої форми та деформації конструкції вікна або стіни. Для того, щоб визначити причину втрати якості пластикових вікон проводиться візуально-інструментальне обстеження віконних конструкцій. У разі необхідності може бути проведено дослідження питань теплопровідності в рамках будівельно-технічної та/або товарознавчої експертизи.

Популярні матеріали: