5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

laser1Нині лазери активно використовуються в сучасному світі. Насправді, вони існують упродовж довгого часу. Все почалось з інтересу до радіації, який був неймовірно високим на початку 20-го століття після відкриття радіо, рентгенівських променів та радара. У 1960 році, після декількох років обговорення наукової теорії про посилення світла, Теодор Мейман помістив рубін всередині спіральної форми лампи, щоб створити перший в світі лазер.

Більшість лазерів просто підсилюють світло, але частота кожного виду лазера різна. Деякі види можна розглядати без додаткового захисту без шкоди для очей в той час, як інші можуть бути руйнівними для організму при найменшому впливі.

Сучасні лазери можна віднести до класу 1, класу 1M, класу 2, класу 2M, класу 3R, класу 3B та класу 4, при цьому лазери класу 1 звільняються від будь-якого контролю через відсутність небезпеки. З іншого боку лазери класу 4 вимагають жорсткого контролю, щоб уникнути можливого опромінення очей або шкіри.

Споживачі повинні бути відповідальними за всі наявні у них лазерні продукти, навіть якщо вони позначені як клас 1.

При проведенні судових експертиз та експертних досліджень також використовуються прилади обладнані лазером. Наприклад, лазерна рулетка (вимірює відстань) чи тахеометр (використовується при проведенні комплексу топографо-геодезичних робіт).

Популярні матеріали: