5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

inspection2Судова експертиза досить часто призначається судами при розгляді цивільних, кримінальних та господарських справ. Іноді призначення судової експертизи є обов'язковим етапом тому, що без спеціальних знань експерта суд не зможе винести рішення з тієї чи іншої справи. Не виключено, що в рамках однієї справи може призначатись не одна судова експертиза одного чи різних видів.

З якою метою призначається додаткова експертиза?

Із самої назви, ми розуміємо, що додаткова експертиза має доповнювати іншу експертизу (первинну), яка була проведена попередньо. При призначенні судової експертизи суд може поставити експерту не всі хвилюючі питання, або ж на момент проведення первинного дослідження можуть бути відомі не всі обставини справи (відсутні документи), що унеможливлює надання відповіді на поставлені судом питання. Відповідно після проведення первинної експертизи, у процесі судового розгляду може бути призначене ще одне дослідження, під час якого вивчатимуться наприклад ті документи, які з'явились у справі після надання первинного висновку. Воно називатиметься додатковим. У більшості випадків виконує роботу той експерт, який проводив основне (первинне) дослідження. Відтак експерт знайомий з матеріалами справи та не потрібно витрачати повторно час на вивчення матеріалів. Призначення дослідження на того ж експерта дозволяє зменшити вартість проведення додаткової експертизи (якщо її необхідно оплачувати) та надати відповіді на додаткові питання впродовж короткого терміну. Однак законодавство не забороняє призначати додаткову експертизу іншому експерту, чи іншій експертній установі. 

Додаткова експертиза також може призначатись при неповних висновках первинної експертизи. Під час первинного дослідження експертом з незалежних від нього причин можуть бути проаналізовані не всі обставини справи, досліджено не всі об'єкти (документи). Разом з тим, коли у суду виникає неясність висновку через складні незрозумілі терміни, краще ініціювати отримання додаткових пояснень від експерта (письмових чи усних), ніж призначати додаткову експертизу. 

Корисна інформація: