5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Судовий експерт це особа, яка має необхідні знання для надання висновку з досліджуваних питань, відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний  рівень  не  нижче  спеціаліста,  пройшла відповідну  підготовку  в  державних   спеціалізованих   установах  Міністерства юстиції України,  атестована та отримала кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності у порядку,  передбаченому Законом України «Про судову експертизу».

Не може залучатися до виконання обов’язків судового експерта особа, визнана в установленому  законом порядку недієздатною, а також  та,  яка має не зняту або не погашену судимість, або на яку протягом  останнього року накладалося адміністративне стягнення за  вчинення корупційного правопорушення або дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення кваліфікації судового експерта.

Для перевірки повноважень судового експерта спеціалісти Судової незалежної експертизи України пропонують скористатись реєстром судових експертів, що розташований на сайті Міністерства юстиції України.

  1. Переходимо за посиланням: http://rase.minjust.gov.ua/
  2. Натискаємо кнопку «ПОШУК ЕКСПЕРТА»
  3. Вводимо Прізвище, Ім’я, По батькові судового експерта у відповідні поля. У разі необхідності зазначаємо додаткові параметри (регіон, державний орган, тип експерта)
  4. Натискаємо кнопку «ШУКАТИ»
  5. Вибираємо із результатів пошуку необхідного експерта та натискаємо кнопку «+»
  6. Перевіряємо термін дії свідоцтва, індекс та вид експертної спеціальності
  7. У випадку необхідності ви можете роздрукувати картку судового експерта натиснувши кнопку «РОЗДРУКУВАТИ КАРТКУ ЕКСПЕРТА»

У випадку якщо. ви не знайшли інформації про експерта в реєстрі, термін дії свідоцтва експерта закінчився, вид експертної спеціальності знайденого експерта не відповідає напрямку дослідження - доручати проведення судової експертизи такій особі не можна.

Корисна інформація: