Судовий експерт це особа, яка має необхідні знання для надання висновку з досліджуваних питань, відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшла відповідну підготовку в державних спеціалізованих установах Міністерства юстиції України, атестована та отримала кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності у порядку, передбаченому Законом України «Про судову експертизу».
Не може залучатися до виконання обов’язків судового експерта особа, визнана в установленому законом порядку недієздатною, а також та, яка має не зняту або не погашену судимість, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення або дисциплінарне стягнення у вигляді позбавлення кваліфікації судового експерта.
Для перевірки повноважень судового експерта спеціалісти Судової незалежної експертизи України пропонують скористатись реєстром судових експертів, що розташований на сайті Міністерства юстиції України.
- Переходимо за посиланням: http://rase.minjust.gov.ua/
- Натискаємо кнопку «ПОШУК ЕКСПЕРТА»
- Вводимо Прізвище, Ім’я, По батькові судового експерта у відповідні поля. У разі необхідності зазначаємо додаткові параметри (регіон, державний орган, тип експерта)
- Натискаємо кнопку «ШУКАТИ»
- Вибираємо із результатів пошуку необхідного експерта та натискаємо кнопку «+»
- Перевіряємо термін дії свідоцтва, індекс та вид експертної спеціальності
- У випадку необхідності ви можете роздрукувати картку судового експерта натиснувши кнопку «РОЗДРУКУВАТИ КАРТКУ ЕКСПЕРТА»
У випадку якщо. ви не знайшли інформації про експерта в реєстрі, термін дії свідоцтва експерта закінчився, вид експертної спеціальності знайденого експерта не відповідає напрямку дослідження - доручати проведення судової експертизи такій особі не можна.
Корисна інформація:
- Клопотання про призначення судової експертизи 2018-2019
- Акт про залиття квартири
- Залиття квартири що робити, якщо Вас затопили сусіди?
- Як призначити судову експертизу? Інформація для призначення судової експертизи.
- Права та обов’язки судового експерта
- Вплив рН (кислотності) ґрунту на рослини
- Оцінка автомобіля після ДТП
- Ліцензування судово-експертної діяльності
- Як визначити розмір моральної шкоди?
- Який підпис вважається підробкою?