5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Чинне законодавство визначає перелік криміналістичних видів судових експертиз (відповідно до розділу І Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень від 08.10.1998 р. № 53/5 [у редакції наказу МЮУ від 26.12.2012 р. за №1950/5, зі змінами]).

Відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України «Про судову експертизу» від 25.02.1994 р. № 4038-ХІІ (зі змінами) виключно державними  спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна   діяльність, пов'язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.

До державних спеціалізованих установ належать: науково-дослідні установи судових  експертиз Міністерства юстиції України; науково-дослідні установи судових експертиз, судово-медичні та судово-психіатричні  установи Міністерства охорони здоров'я України; експертні служби   Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України,  Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України.

ТОВ «Судова незалежна експертиза України» є недержавною спеціалізованою експертною установою, а тому судові експерти нашої організації не здійснюють судово-експертну діяльність, пов'язану з проведенням криміналістичних, судово-медичних, судово-психіатричних експертиз.

Ми застерігаємо вас від проведення судових експертиз криміналістичних видів судовими експертами, що не є працівниками державних спеціалізованих установ та іншими особами, що не мають кваліфікації судового експерта. Це суперечить чинному законодавству та може призвести до невизнання висновку такої експертизи в якості доказу в суді.

Разом з тим, враховуючи основні засади цивільного судочинства, зокрема обов’язковість виконання судових рішень, диспозитивність процесу та змагальність сторін, ТОВ «Судова незалежна експертиза України» має належну матеріально-технічну базу, відповідних фахівців та пропонує проведення деяких криміналістичних видів досліджень в рамках “дослідження спеціаліста”.

Пропонуємо проведення деяких криміналістичних видів експертизи в рамках дослідження спеціаліста.

Дослідження виконуються досвідченими фахівцями нашої організації, що мають за плечима багаторічний стаж роботи у науково-дослідних установах судових експертиз Міністерства юстиції України на посаді судових експертів.

Таким чином, дослідження виконуються на високому професійному рівні з урахуванням  методик дослідження, що внесені до Реєстру методик проведення судових експертиз Міністерства юстиції України.

Строк виконання досліджень спеціаліста за криміналістичними напрямками відповідатиме передбаченому п. 1.13 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5 (у редакції наказу МЮУ від 26.12.2012 р. № 1950/5, зі змінами).

Корисна інформація: