Економія при будівництві чи примус платити більше за комунальні послуги? Про це дізнавались спеціалісти Судової незалежної експертизи України разом з журналістами телеканалу Zik.

Переглянути всі відео

Було оглянуто дах, підвал та одну із квартир житлового комплексу. Визначено особливості розташування вентиляційних отворів та влаштування вентиляції в будинку в цілому.

Згідно проекту ЖК вентиляція здійснюється природним способом, тобто без механічного спонукання. Не можна сказати погано це чи добре, але має певні нюанси, пов'язані з співвідношенням сучасних металопластикових вікон, дверей ущільнювачами та «природної» вентиляції.

Як перевірити вентиляцію у вашій квартирі?

Перевірити вентиляцію можна за допомогою серветки. Піднесіть її до вентиляційного каналу і побачите наскільки вона буде відхилятись від руху повітря. При відкритих вікнах вентиляція має працювати краще. Якщо ви закриєте вікно, то серветка практично не рухатиметься. Якщо рух відсутній навіть коли вікна відкриті – вентиляція не працює.

Дослідження систем вентиляції може бути проведене в рамках будівельно-технічної експертизи.

Основні причини, які можуть вплинули на ситуацію з вентиляцією в будинках:

- допущені помилки при проектуванні, а саме: невірно підібраний діаметр вентиляційних каналів або ж сам принцип вентилювання приміщення, виходячи з параметрів будинку;

- друга причина обумовлена особливостями експлуатації вентиляційних каналів з природним способом вентилювання, коли через відсутність припливу повітря воно недостатньо видаляється.

Корисна інформація: